Ekogroszek a ekologia

Czym jest ekogroszek i jak powstaje

Ekogroszek to paliwo stałe, które cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Do jego spalania wykorzystywane są specjalistyczne kotły z podajnikiem. Opał ten wytwarzany jest z węgla kamiennego, który jest rozdrabiany, a następnie przesiewany w celu uzyskania ziaren, których wielkość wynosi od 5 mm do 25 mm. Charakterystyczną cechą ekogroszku jest jego duża kaloryczność, a także niewielka zawartość wilgoci i substancji niepalnych. Dzięki temu podczas spalania powstaje dużo ciepła, a do środowiska przedostają się niewielkie ilości siarki i innych szkodliwych substancji. Jeżeli kogoś interesuje wysokiej jakości ekogroszek Sieradz jest miejscowością, w której warto rozpocząć poszukiwania. Zaleca się kupować tylko i wyłącznie opał o kaloryczności nie mniejszej niż 24 MJ/kg.

Czy palenie ekogroszkiem jest bezpieczne dla środowiska

Wiele osób uważa, że ekogroszek stanowiący pochodną węgla nie ma nic wspólnego z ekologią. To nie do końca prawda. W tym wypadku nie chodzi bowiem o ekologiczność samego paliwa, a raczej o technologię jego spalania. Dzięki zastosowaniu kotłów z dmuchawą i podajnikiem niewielkie ilości opału są spalane w wysokiej temperaturze. To sprawia, że w procesie spalania powstaje niewiele dymu. Nowoczesne piece na ekogroszek są dużo bardziej ekologiczne od tradycyjnych pieców rusztowych. Ilość gazów cieplarnianych emitowanych przez dobrej jakości ekogroszek spalany w kotłach piątej klasy jest kilkukrotnie niższa od norm narzuconych przez Unię Europejską. Aby maksymalnie ograniczyć ilość dymu powstającego w czasie spalania, zaleca się korzystanie z opału workowanego, który ma nie tylko odpowiednią kaloryczność, ale i wilgotność. Tego rodzaju produkt dostępny jest m.in. na stronie https://koscian.ekogroszek-workowany.pl/. Korzystanie z takiego paliwa wpływa na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =