Jakie ma zalety ma przewód prądowy YDYp?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się drutu prądowego YDYp spowodowało rewolucję w sposobie projektowania i budowy systemów elektrycznych.

Zastosowanie przewodu prądowego YDYp w projektowaniu systemów elektrycznych ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym przewodem miedzianym. Jest on znacznie lżejszy, bardziej elastyczny i tańszy od miedzianego. Dodatkowo nie ma tendencji do korodowania, co czyni go idealnym do stosowania w środowisku morskim.

Drut prądowy YDYp składa się z rdzenia ze stopu o wysokiej przewodności pokrytego cienką warstwą izolacji, która może być wytłaczana w szerokim zakresie średnic i długości. Warstwa izolacji działa jak izolator zapobiegający kontaktowi elektrycznemu pomiędzy rdzeniem a przewodnikiem zewnętrznym (zazwyczaj aluminiowym). Zewnętrzna żyła jest zazwyczaj skręcona, aby umożliwić łatwą obsługę podczas instalacji.

Główne zalety stosowania przewodu prądowego YDY 3×2 5 to:

Wysoka gęstość prądu 

Powierzchnia przekroju poprzecznego drutu prądowego YDYp jest niewielka, ale prąd może osiągnąć do 50 A lub nawet więcej niż 100 A. Oprócz wysokiej gęstości prądu, ma również wyższą przewodność cieplną niż drut miedziany. Oznacza to, że drut prądowy YDYp może być stosowany w szerszym zakresie niż drut miedziany.

Doskonała przewodność elektryczna

Większość rodzajów drutów prądowych YDYp ma dobrą przewodność elektryczną, ponieważ zostały przetworzone za pomocą różnych metod, takich jak ciągnienie na zimno lub walcowanie na gorąco itp. Ponadto niektóre rodzaje drutów prądowych YDYp są wykonane ze specjalnych materiałów, dzięki czemu mają lepszą wydajność niż zwykłe (takie jak drut aluminiowo-niklowy).

Niski opór

Ponieważ nie ma zanieczyszczeń w tym rodzaju materiału, nie ma na nim wad powierzchniowych ani zanieczyszczeń podczas produkcji, które mogą negatywnie wpłynąć na jego wydajność podczas użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Restauracja – jaki system może usprawnić pracę?
Restauracja – jaki system może usprawnić pracę?
Gastronomia to jedna z branż, która działa na naprawdę dużą skalę. Na rynku funkcjonuje wiele restauracji i punktów gastronomicznych, które […]
Budowanie konstrukcji z klocków – świetna zabawa na wakacyjne dni
Budowanie konstrukcji z klocków – świetna zabawa na wakacyjne dni
Wakacje to czas letniego szaleństwa i spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. Pogoda bywa jednak kapryśna. Coraz częściej za naszymi […]
O czym należy pomyśleć organizując imprezę na świeżym powietrzu?
O czym należy pomyśleć organizując imprezę na świeżym powietrzu?
Imprezy na świeżym powietrzu są świetnym sposobem spędzania wolnego czasu w cieplejsze dni. W miastach oraz na wsiach organizowane są […]