Na czym polega audyt IT?

System informatyczny to podstawa sprawnego funkcjonowania niemal każdej firmy, niezależnie od branży. Dlatego w celu sprawdzenia jego kondycji istotne jest przeprowadzanie regularnych audytów IT, które obejmują szereg różnych działań zmierzających do analizy i oceny systemu. Głównym zadaniem audytu jest wykrycie ewentualnych luk, których istnienie mogłoby skutkować zdobyciem dostępu do informacji i danych osobom czy podmiotom nieupoważnionym, np. konkurencji. Na czym jeszcze polega tego rodzaju działanie?

Skorzystaj z usług fachowców – to się opłaca

Każdy profesjonalny audyt IT musi odpowiadać na trzy zasadnicze pytania. Po pierwsze, czy firma korzysta z wszelkich możliwych zasobów, jakimi dysponuje, a jeżeli nie, to dlaczego. Po drugie, czy jest niezbędna dalsza rozbudowa jej infrastruktury informatycznej. I w końcu po trzecie – czy firma pracuje na oprogramowaniu w pełni legalnym. Przeciętny audyt opiera się na przeprowadzeniu kilku działań, w tym m.in.:

– oceny urządzeń i sprzętów pod kątem ich przydatności do użycia

– stworzenia listy zasobów

– precyzyjnego określenia, które konkretnie urządzenia muszą zostać zutylizowane, a które można jeszcze zmodernizować

–  ustalenia, czy jakość łącza sieciowego wystarcza do realizacji wszystkich zadań

– analizy bezpieczeństwa DNS i wszelkich zabezpieczeń, zwłaszcza tych chroniących dane

zweryfikowaniu, czy pracownicy korzystają z komputerów zgodnie ze swoimi zadaniami

– kontroli haseł i ocenie ich jakości

– kontroli użytkowanej przestrzeni na serwerach oraz innych nośnikach informacji

Jeśli chodzi o tego rodzaju usługi informatyczne Warszawa jest miejscem, w którym bez trudu znajdziemy firmę oferującą je tanio i jednocześnie w pełni profesjonalnie. Pamiętajmy bowiem o tym, że przeprowadzenie audytu samodzielnie w żaden sposób nie zagwarantuje nam jego skuteczności. Można sprawdzić, co w tym zakresie oferuje np. https://www.jeton.pl/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 6 =