Jak często uzupełniać płyny w aucie?

Aby samochód był przez cały czas w pełni sprawny, musimy dbać o jego płyny eksploatacyjne. Poniżej prezentujemy praktyczne informacje na temat tego jak często należy to robić, a także kiedy dokonywać kompletnych wymian. Stosując się do tych informacji z pewnością nasze auto odwdzięczy się nam bezawaryjną eksploatacją przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem.

Przy okazji innych czynności

Regularne sprawdzanie poziomu płynów i ich ewentualne uzupełnianie warto robić np. podczas wizyt na stacji benzynowej. Jeżeli wyrobimy sobie taki nawyk, to z pewnością nie będziemy zapominać sprawdzić np. poziomu oleju czy płynu w chłodnicy. Gdy jednak jeździmy rzadziej i lubimy tankować do pełna, musimy samodzielnie zachować dyscyplinę. Najlepiej sprawdzać poziomy płynów raz na dwa tygodnie, np. na początku miesiąca oraz po 15 jego dniu. Trzymanie się tych okresów pozwoli nam wykryć ewentualne wycieki, gdyby takie się zdarzyły.

Zgodnie z instrukcją obsługi

Jeżeli chodzi o wymiany płynów, musimy robić to zgodnie z wytycznymi od producenta. W tym celu sprawdźmy informacje, jakie są zawarte w instrukcji obsługi naszego samochodu. Znajdziemy tam również istotne wskazówki na temat tego, jaki rodzaj np. oleju jest nam potrzebny. Dzięki temu będziemy mogli zakupić go samodzielnie i w ten sposób zaoszczędzić na wymianie. Oleje i inne ważne płyny możemy kupić przez Internet na stronie https://climapartner.pl/, dzięki czemu zaoszczędzimy jeszcze więcej, ponieważ ceny w sieci są zawsze bardzo atrakcyjne.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 15 =