Jakimi cechami różni się zegarek męski od damskiego?

W dzisiejszych czasach sklepów i salonów przepełnionych zegarkami o przeróżnych stylach odróżnienie zegarka męskiego od damskiego potrafi być czasami kłopotliwe. Szczególnie jeśli wybieramy lekki model do noszenia na co dzień. Choć nie jest to złota zasada, najistotniejszym parametrem jest rozmiar i waga. Ze względu na to, że większość kobiet z reguły ma drobniejsze dłonie i nadgarstki, zegarki damskie będą nieco mniejsze, delikatniejsze. Pasek będzie węższy, a koperta powinna być bardziej subtelna i lżejsza. 

Cechy charakterystyczne zegarków męskich

Producenci zegarków męskich stawiają na bardziej techniczną stylistykę. Nawet jeśli kupujemy model elegancki, dopasowany do stroju wizytowego, prawdopodobnie będzie on wielofunkcyjny, a tarcza (nawet ta analogowa) będzie o sprawiać wrażenie bardziej skomplikowanej. Możemy się o tym przekonać przeglądając ofertę wiodących producentów zegarków męskich, jak na stronach takich jak https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/maserati

Zegarki te częściej będą też wyposażone w bransoletę lub dość szeroki, solidnie obszyty skórzany pasek. Sama koperta będzie sporych rozmiarów, nawet w modelach przystosowanych do noszenia pod mankietem garnituru. Klasyczne zegarki męskie mają dodawać powagi i budować wizerunek pewności i elegancji noszącego. Nie ma więc mowy o szerokiej gamie kolorystycznej czy kontrastach, większość modeli odznacza się stonowanymi barwami w zakresie czerni, brązów i srebra. Najbardziej ekstrawagancką opcją są zegarki złote, trzeba jednak mieć na uwadze, że nieprawidłowe dobranie ich do ubioru może wyglądać karykaturalnie i dać efekt odwrotny do oczekiwanego.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =