O czym pamiętać przed wysyłką towaru drogą morską?

Eksport towarów drogą morską jest najtańszym sposobem na dostarczenie produktów nawet na drugą stronę globu. Dlatego też firmy eksportujące swój towar na cały świat bardzo często z tej właśnie metody korzystają. Sprawdźmy, jak odpowiednio przygotować i zabezpieczyć towar, aby w czasie jego transportu statkiem nie doszło do jakiegoś uszkodzenia. Nikt nie chce przecież, by do jego klienta dotarły zniszczone produkty.

Warunki transportu morskiego

Trzeba wiedzieć, że towar transportowany statkiem nie ma łatwego życia. Najpierw trafia on na ciężarówkę, którą wieziony jest do najbliższego portu morskiego. Tam dochodzi do pierwszego przeładunku. Już na tym etapie może dojść do uszkodzeń, jeżeli produkty nie są odpowiednio amortyzowane i zabezpieczone przed przemieszczaniem w paczkach czy kontenerach. Następnie trwa kilkudniowy, lub kilkutygodniowy rejs morski. Transport morski do Indii np. z Gdańska może trwać nawet miesiąc. W tym czasie cały towar poddany jest surowym warunkom morskim.

Dużo kontenerów płynie pod gołym niebem, pada na nie deszcz, omywają je fale w czasie sztormu, ale przede wszystkim cały czas wokół panuje dużo wilgoci, która przesycona jest solą, mogącą powodować korozję. Dlatego towar trzeba dobrze zapakować, aby woda i wilgoć nie dostała się do środka.

Jeżeli chcemy dokładnie sprawdzić, jakie są wymagania formalne co do przygotowania towaru do transportu morskiego, możemy wejść na stronę jednej z firm, która taki transport organizuje. Wpiszmy na przykład hasło “spedycja morska Poznań”, otwórzmy kilka pierwszych pozycji i tam będziemy mogli zapoznać się z dokładnymi warunkami i wymaganiami. Dowiemy się też, jakie wymogi formalnoprawne, by wysłać towar w ten sposób.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =