Co jest konieczne przy montażu drzwi?

Montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych jest jednym z najważniejszych etapów prac remontowych i wykończeniowych w domu i mieszkaniu. Proces ten nie jest bardzo trudny i po wyposażeniu się w niezbędne akcesoria i narzędzia można z powodzeniem przeprowadzić go samodzielnie. Prawidłowo zamontowane drzwi będą odpowiednio się zamykać i nie sprawiać problemów.

Jak zamontować drzwi?

Drzwi najczęściej wykonywane są z drewna lub płyt z materiałów drewnopochodnych. Skrzydła mogą być pełne lub posiadać różnego rodzaju przeszklenia. Przed zamontowaniem drzwi trzeba przede wszystkim sprawdzić wielkość otworu i ocenić, czy posiadany model zmieści się w nich bez konieczności kucia lub podcinania. Ościeżnice umieszcza się w otworach i stabilizuje za pomocą specjalnych klinów. Warto zakotwić ją do ściany za pomocą wkrętów lub kotew, aby mieć pewność, że będzie się ona właściwie trzymała. Pianką montażową trzeba wypełnić powstałą szczelinę i odczekać, aż zastygnie, a następnie odciąć jej nadmiar.

Przy montażu drzwi zewnętrznych konieczne jest użycie specjalnych uszczelek, które zabezpieczą przed utratą ciepła. Można je znaleźć na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/uszczelki-okienne-i-drzwiowe-montaz-okien-i-drzwi. Uszczelki samoprzylepne są szybkie i łatwe w montażu oraz, co najważniejsze, nie wymagają interweniowania w ramę drzwi. Są bardzo estetyczne, dzięki czemu idealnie komponują się z ogólnym wyglądem drzwi. Na tak przygotowaną ościeżnicę wystarczy zamocować skrzydło. Do wyregulowania zawiasów przyda się śrubokręt o odpowiedniej grubości.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 1 =