W jakim celu używa się powszechnie rusztowań?

Rusztowanie służy do podtrzymywania prac, które trzeba wykonać. Wykorzystuje się je w wielu różnych branżach, takich jak między innymi budownictwo, malarstwo czy remont. Rusztowanie może być wykonane z drewna, stali lub włókna szklanego w zależności od wyboru firmy. Oprócz tego istnieją inne materiały, które są wykorzystywane takiej jak PCV czy aluminium, z które stworzone jest m.in. rusztowanie ClimTec.

Głównym celem stosowania rusztowań jest umożliwienie pracownikom wykonywania pracy bez narażania ich na jakiekolwiek ryzyko lub niebezpieczeństwo. Korzystanie z tych struktur zostało uregulowane prawnie, ponieważ mogą one stanowić poważne zagrożenie dla życia, jeśli nie są używane prawidłowo. Istnieje kilka kodów bezpieczeństwa, które zostały ustalone dla tych konstrukcji, aby można było je bezpiecznie używać i uniknąć wypadków w miejscach pracy, gdzie prace są wykonywane przy ich użyciu.

Istnieją różne rodzaje rusztowań, które obejmują:

Jednopunktowe rusztowanie nastawne

Ten typ konstrukcji ma regulację w jednym punkcie, co ułatwia użytkownikowi przemieszczanie go w dowolnym miejscu, w którym jest taka potrzeba. Ułatwia to dostęp do miejsc, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne, zwłaszcza jeśli nie były wystarczająco silne, aby wspiąć się na wysokie miejsca lub miały ograniczoną mobilność ze względu na wiek lub niepełnosprawność, między innymi. 

Rusztowanie regulowane dwupunktowo

Ten typ rusztowania ma dwa punkty regulacji i jest stosowany w miejscach, gdzie jest dużo pracowników. Pozwala ono użytkownikowi na szybkie i łatwe poruszanie się, a jednocześnie bez trudu dociera do wysoko położonych miejsc.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 9 =