Złomowanie aut powypadkowych – gdzie najlepiej?

Dzisiaj zastanowimy się gdzie najlepiej złomować auta powypadkowe. Wzrastający ruch drogowy powoduje, że o poważny wypadek wcale nietrudno, a wtedy zostajemy z wrakiem samochodu, który trzeba jakoś zutylizować. Postanowiliśmy więc sprawdzić gdzie takie auto możemy oddać i gdzie najlepiej to zrobić.

Złomowisko czy szrot?

Wydaje się, że złomowiska i szroty samochodowe to praktycznie jedno i to samo. Tymczasem według fachowego znaczenia tych słów, złomowisko to miejsce, gdzie oddaje się już praktycznie same ogołocone karoserie, które następnie są cięte na kawałki lub miażdżone, po czym jadą prosto do huty i trafiają do pieca na przetopienie na przysłowiowe żyletki. Natomiast szrot jest miejscem, gdzie trafiają auta w jakiś sposób uszkodzone, które nie nadają się już do dalszej eksploatacji. Tam wyciąga się z nich jeszcze te części, które nadają się do montażu w innych autach tego samego typu, modelu i marki. I właśnie na taki szrot najlepiej oddać samochód, który uległ wypadkowi i trzeba go zutylizować, ponieważ naprawa jest już nieopłacalna.

Gdzie znaleźć dobry szrot?

Aby znaleźć dobry punkt skupu aut powypadkowych, najlepiej po prostu skorzystać z internetu, lub też poszukać informacji w gazecie. Można też zapytać kogoś, kto ostatnio oddawał ostatnio samochód na złom. Najczęściej wystarczy po prostu poszukać pod hasłami typu “Auto Szrot Mazowieckie”, jeżeli mieszkamy akurat w tej części Polski i za chwilę znajdziemy listę miejsc, gdzie możemy oddać wrak naszego auta. Następnie zadzwońmy do każdego szrotu i popytajmy o ceny, w ten sposób znajdziemy punkt, gdzie oddanie auta będzie najbardziej opłacalne.

Sprawdź przykładową ofertę: https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/powypadkowych-na-czesci/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + dwanaście =