Kamery do monitoringu – co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamery monitoringu, znane również jako kamery bezpieczeństwa, służą do rejestrowania i nagrywania obrazów osób i zdarzeń. Można je znaleźć w domach, firmach i innych miejscach, gdzie ludzie chcą mieć ochronę przed kradzieżą lub wandalizmem.

Są one również wykorzystywane do nadzoru podczas dochodzeń kryminalnych. W rzeczywistości, wiele wydziałów policji teraz polegać na kamerach nadzoru do monitorowania obszarów publicznych, takich jak ulice i parki, gdzie przestępstwo może wystąpić. Korzystanie z kamer nadzoru stało się tak powszechne, że niektórzy ludzie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że są obserwowani.

Jak działają kamery monitoringu?

Kamery nadzorujące wykorzystują różne metody do rejestrowania obrazów otoczenia. Niektóre wykorzystują technologię cyfrową, podczas gdy inne używają analogowego sprzętu do nagrywania wideo. Typ kamery określa, jak dobrze działa w różnych warunkach oświetleniowych i ilość szczegółów, które może uchwycić w danym momencie.

Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania, nadszedł czas, aby zdecydować, jaki typ kamery będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. 

Jakie są rodzaje kamer?

Kamery kopułkowe – Kamery kopułkowe są bardzo powszechne w domach mieszkalnych, ponieważ zapewniają doskonały zasięg bez bycia zbyt inwazyjnym. Wyglądają jak zwykłe oprawy oświetleniowe, więc nikt nie będzie nawet wiedział, że są tam, dopóki nie będzie za późno!

Kamery typu bullet – Kamery typu bullet są kolejnym popularnym wyborem dla domów mieszkalnych, ponieważ zapewniają doskonały zasięg bez bycia zbyt oczywistym. Wyglądają jak małe cylindry z otworem na jednym końcu, co pozwala im zobaczyć wszystko w ich linii widzenia bez bycia widzianym samemu.

Kamery noktowizyjne – Kamery noktowizyjne widzą wyraźnie w ciemności dzięki wbudowanej w nie technologii podczerwieni!

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę: http://www.alarm.biz.pl/Oferta/kamery-monitoring-montaz/1/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze zabawki dla aktywnych maluchów
Najlepsze zabawki dla aktywnych maluchów
Okres Świąteczny zbliża się wielkimi krokami, a pomysłów na ciekawe i interesujące prezenty jest mnóstwo. Co zatem wybrać, by trafić […]
Łazienka – jak zadbać o jej wygląd?
Łazienka – jak zadbać o jej wygląd?
Nowoczesna łazienka może być jedną z najbardziej reprezentacyjnych części naszego domu lub mieszkania. Aranżacja tego pomieszczenia nie jest szczególnie trudna, […]
Jakie formy zabezpieczeń uchronią transportowany towar przed uszkodzeniem?
Jakie formy zabezpieczeń uchronią transportowany towar przed uszkodzeniem?
Codziennie dziesiątki tysięcy towarów jest przesyłanych pocztą lub z wykorzystaniem firm kurierskich. Każdy z nich musi zostać optymalnie zabezpieczony, tak […]