Rodzaje kluczy w warsztacie

Zarówno osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z majsterkowaniem, jak i te, które naprawami zajmują się już od jakiego czasu potrzebują dobrze wyposażonego warsztatu. Do narzędzi, bez których nie może obejść się żaden warsztat należą klucze. Warsztatowe klucze mają bardzo wiele zastosowań. Klucze dzieli się na kategorie odpowiadające ich funkcjom. Najczęstszy podział kluczy, to ten ze względu na ich zastosowanie.

Klucze uniwersalne

Uniwersalne klucze można podzielić na klucze stałe oraz klucze nastawne. Spośród kluczy stałych można wyróżnić klucze płaskie i klucze oczkowe. To najpopularniejszy rodzaj kluczy, zna je chyba każdy, kto choć raz miał do czynienia z naprawami. Klucze nastawne, to takie, które można regulować. Spośród szerokiej ich gamy można wyróżnić klucz typu żabka, klucz francuski, klucz szwedzki.

Klucze na każdą okazję

Narzędzia wymyślono, po to, aby życie stawało się prostsze. Nowoczesne rozwiązania mają zastosowanie również garażach majsterkowiczów. W dzisiejszych czasach nie trzeba już mieć całej gamy kluczy uniwersalnych. kilka funkcjonalności w jednym urządzeniu mają klucze udarowe. Tego rodzaju klucze mogą być wyposażone w całą gamę końcówek na każdą okazję. Są to lekkie, wytrzymałe narzędzia przystosowane do prac w różnych warunkach. Spośród nich można wyróżnić narzędzia nws, które przeznaczone są do specjalistycznych prac. Narzędzia te wyróżniają się ergonomicznymi kształtami, precyzją wykonania. Cenione są zarówno przez profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =