Gdzie można zakupić znaki drogowe?

Bez znaków drogowych ruch po ulicach były niemalże niemożliwy. To one wyznaczają większość zasad, które muszą przestrzegać m.in. rowerzyści i kierujący pojazdami czterokołowymi. Czy takie znaki można w łatwy sposób kupić? Jeśli tak, to kto je sprzedaje?

Kto ustawia znaki na drogach?

Ruch drogowy rządzi się swoimi prawami. Trzeba poruszać się według określonych zasad. Wtedy jest bezpiecznie. Na drogach publicznych zarządca drogi odpowiada za całą organizację ruchu. Jest to bardzo odpowiedzialna funkcja. Do jego zadań należy również ustawianie znaków drogowych. To one wskazują później sposób poruszania się. Dla przykładu zarządcą drogi gminnej będzie wójt, burmistrz lub prezydent miasta, a krajowej – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Sprzedaż znaków drogowych

Znaki drogowe może tak naprawdę kupić każdy. Istnieje mnóstwo firm, które zajmują się sprzedażą tego typu przedmiotów. Niejeden producent znaków drogowych, oprócz działalności stacjonarnej, prowadzi również wysyłkę towarów zakupionych w Internecie. Dla klientów jest to o wiele wygodniejsze. Dla producentów sklep internetowy stanowi dodatkowe źródło dochodu. Wystarczy włączyć dowolną przeglądarkę i wpisać czego się szuka. Znaleźć e-sklep będzie bardzo łatwo.

Warto pamiętać, że znaki drogowe można również wynająć. Producenci mogą oferować taką działalność. Sprawdza się to chociażby przy imprezach masowych lub remontach drogi. Jeśli jednak ktoś stawia znak na terenie prywatnym, to musi pamiętać o przestrzeganiu przepisów. Nielegalne stawianie znaków drogowych może skutkować mandatem, a w poważniejszych przypadkach także karą pozbawienia wolności.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − siedem =