Prostownica – co zrobić, aby jej używanie było bezpieczne dla włosów?

Piękna i zadbana fryzura jest wizytówką człowieka i bardzo często odzwierciedla jego charakter. Korzystanie z wielu zabiegów i urządzeń takich jak prostownica, może narażać je na zniszczenie, łamliwość, suchość oraz wypadanie. Jeżeli chcesz utrzymać włosy w jak najlepszej kondycji, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach i wdrożyć odpowiednie sposoby pielęgnacji.

Zadbaj o włosy przed prostowaniem

Włosy, które często prostujesz, wymagają odpowiedniej ochrony. W tym celu powinnaś sięgać po produkty nawilżające i natłuszczające, które stworzą naturalną ochronkę na powierzchni włosów. Pamiętaj o odżywce i wykonywaniu regularnego zabiegu olejowania. Bardzo ważne jest także samo zadbanie o włosy przed prostowaniem. Pamiętaj, że muszą być one umyte, całkowicie wysuszone, a także dobrze rozczesane.

Używaj odpowiednich produktów

Sama odżywka i olejek nie wystarczy, by ochronić włosy przed działaniem gorącego powietrza z prostownicy. Polecanymi produktami są specjalne kosmetyki termoochronne dostępne na stronie https://beabeleza.pl/8151-spraye-termoochronne. Najczęściej przybierają one formę sprayów, których powinnaś użyć bezpośrednio przed użyciem prostownicy. Musisz także pamiętać, by z produktów takich jak lakier korzystać dopiero po skończonym zabiegu.

Pamiętaj o technice i dobrej prostownicy

Sam sposób prostowania jest równie ważny, jak zapewniona wcześniej ochrona. Musisz pamiętać o dzieleniu włosów na mniejsze pasma tak, by maksymalnie dwa ruchy prostownicy wystarczyły do osiągnięcia zamierzonego efektu. Duże znaczenie ma także ustawiona temperatura, ponieważ cienkie, łamliwe włosy potrzebują zdecydowanie mniej ciepła, niż te grube i mocne. Jeżeli zależy ci na maksymalnej ochronie włosów, to zainwestuj także w dobrej jakości prostownicę, która będzie mieć funkcję jonizacji. Po skończeniu zabiegu chowaj urządzenie do etui, aby nie rysowało się i służyło ci jak najdłużej.

 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 2 =