Jak zaplanować budowę kanału samochodowego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kanał samochodowy w garażu to niezwykle przydatne rozwiązanie, ponieważ umożliwia samodzielne naprawianie wszelkich usterek w podwoziu oraz układzie kierowniczym. O przykładowej ofercie ich budowy można przeczytać na http://www.betonowe-szambo.pl. Dzięki posiadaniu kanału oszczędzamy sporo pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na usługi świadczone przez wykwalifikowanych mechaników.

Tego rodzaju konstrukcja musi być jednak dokładnie przemyślana i zaplanowana, tak aby była w pełni funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb oraz warunków. Jeśli chodzi o kanały samochodowe Poznań jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy osoby znające się na temacie, które dadzą nam wiele przydatnych wskazówek.

Weź pod uwagę kilka istotnych parametrów

Jeśli planujemy samodzielne wykonanie kanału samochodowego, w pierwszej kolejności dokładnie zweryfikujmy poziom wód gruntowych, tak aby mieć pewność, że w przyszłości nie będą zalewały naszej konstrukcji. Następnie zastanówmy się, jakie wymiary powinien posiadać kanał. Nie ma tym przypadku ścisłych wytycznych, choć oczywiście jego wielkość musi nam umożliwiać swobodne schodzenie pod auto w celu dokonywania dokładnych oględzin zarówno jego przodu, jak i tyłu.

Zasada jest prosta – długość podziemnego pasma ma być co najmniej jeden metr większa od długości samego pojazdu. Jeśli zaś chodzi o szerokość, to w zastosowaniu domowym w zupełności wystarcza 80 cm. Z kolei głębokość wykopu trzeba dostosować do naszego wzrostu (chyba że z konstrukcji będzie na co dzień korzystała inna osoba). Pamiętajmy przy tym, że kanał musi zapewniać możliwość przebywania w nim również w naturalnej pozycji stojącej (ochrona kręgosłupa). Przed przystąpieniem do budowy skujmy istniejącą posadzkę, najlepiej za pomocą młota pneumatycznego. Po usunięciu gruzu można w końcu przystąpić do kopania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym najlepiej nakryć stół, na specjalną okazję?
Czym najlepiej nakryć stół, na specjalną okazję?
Sztuka ustawiania stołu jest utracona, ale nie jest za późno, aby ją ożywić. Jeśli organizujesz przyjęcie lub po prostu chcesz […]
Kiedy udać się po pomoc do trenera personalnego?
Kiedy udać się po pomoc do trenera personalnego?
Zdrowy styl życia, w tym również regularna aktywność fizyczna, to współcześnie jedne z częściej poruszanych tematów. W ostatnich latach znacznie […]
Jak stworzyć efektywną stronę internetową ?
Jak stworzyć efektywną stronę internetową ?
Jesteś tutaj – a więc myślisz o założeniu własnej strony internetowej lub już ją posiadasz, jednak nikt na nią nie […]