Jak zaplanować budowę kanału samochodowego?

Kanał samochodowy w garażu to niezwykle przydatne rozwiązanie, ponieważ umożliwia samodzielne naprawianie wszelkich usterek w podwoziu oraz układzie kierowniczym. O przykładowej ofercie ich budowy można przeczytać na http://www.betonowe-szambo.pl. Dzięki posiadaniu kanału oszczędzamy sporo pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na usługi świadczone przez wykwalifikowanych mechaników.

Tego rodzaju konstrukcja musi być jednak dokładnie przemyślana i zaplanowana, tak aby była w pełni funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb oraz warunków. Jeśli chodzi o kanały samochodowe Poznań jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy osoby znające się na temacie, które dadzą nam wiele przydatnych wskazówek.

Weź pod uwagę kilka istotnych parametrów

Jeśli planujemy samodzielne wykonanie kanału samochodowego, w pierwszej kolejności dokładnie zweryfikujmy poziom wód gruntowych, tak aby mieć pewność, że w przyszłości nie będą zalewały naszej konstrukcji. Następnie zastanówmy się, jakie wymiary powinien posiadać kanał. Nie ma tym przypadku ścisłych wytycznych, choć oczywiście jego wielkość musi nam umożliwiać swobodne schodzenie pod auto w celu dokonywania dokładnych oględzin zarówno jego przodu, jak i tyłu.

Zasada jest prosta – długość podziemnego pasma ma być co najmniej jeden metr większa od długości samego pojazdu. Jeśli zaś chodzi o szerokość, to w zastosowaniu domowym w zupełności wystarcza 80 cm. Z kolei głębokość wykopu trzeba dostosować do naszego wzrostu (chyba że z konstrukcji będzie na co dzień korzystała inna osoba). Pamiętajmy przy tym, że kanał musi zapewniać możliwość przebywania w nim również w naturalnej pozycji stojącej (ochrona kręgosłupa). Przed przystąpieniem do budowy skujmy istniejącą posadzkę, najlepiej za pomocą młota pneumatycznego. Po usunięciu gruzu można w końcu przystąpić do kopania.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =