Skaler stomatologiczny – Fakty, o których mogłeś nie wiedzieć

Skaler stomatologiczny to ręczny przyrząd stosowany w stomatologii do usuwania kamienia z zębów. Wykonany jest z metalu i posiada rączkę z plastikowym lub gumowym uchwytem. Skaler ma na końcu zakrzywione ostrze, które przylega do końca zęba, aby usunąć płytkę nazębną i kamień. Jeśli chcesz kupić skalery stomatologiczne – e-meditrans.pl oferuje najlepszy sprzęt stomatologiczny na rynku.

Rozmiary

Skalery dentystyczne są zwykle sprzedawane w zestawach, które zawierają kilka różnych rozmiarów, w zakresie od 0 do 10. Liczba wskazuje, jak głęboko w przestrzenie między zębami może sięgnąć instrument. Pielęgniarki stomatologiczne często używają skalerów stomatologicznych do codziennego usuwania stwardniałych osadów z zębów podczas badań kontrolnych. Stomatolodzy używają ich przede wszystkim podczas przygotowywania zębów do wypełnień lub koron, a także podczas usuwania plam z zębów przed wybielaniem.

Rodzaje skalerów

Jako skalery stomatologiczne mogą być używane różne instrumenty, w tym:

  • Dłuta: Dłuta są zazwyczaj używane przez dentystów lub higienistki stomatologiczne podczas zabiegów utrzymania przyzębia lub zabiegów strugania korzeni (gdy wskazany jest skaling). Są one również używane przez chirurgów jamy ustnej podczas zabiegów kostnych i innych zabiegów na błonie śluzowej jamy ustnej wykonywanych wyłącznie w znieczuleniu miejscowym.
  • Wykałaczki: Wykałaczki to małe, cienkie patyczki, których dentyści używają do usuwania płytki i kamienia nazębnego z zębów. Są one również używane przez higienistki stomatologiczne do czyszczenia przestrzeni między zębami i dziąsłami.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + pięć =