Zasilacze UPS – co warto wiedzieć?

Zasilacz UPS to nowoczesne urządzenie podłączane do komputera bądź serwera. Przydaje się zwłaszcza w sytuacji awaryjnej polegającej na dłuższej przerwie w dostawie energii elektrycznej. Zapobiega wówczas utracie wartościowych danych oraz poważnemu uszkodzeniu sprzętu (a tym samym utracie pieniędzy). Wyjątkowo funkcjonalne modele znajdziemy w szerokim asortymencie m.in. tego specjalistycznego sklepu online: https://unotel.pl/.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Standardowy zasilacz UPS składa się z kilku elementów – prostownika służącego do ładowania ogniwa baterii, falownika odpowiedzialnego za sprawne zasilanie wybranego odbiornika (zwanego inaczej wyjściową przetwornicą napięcia), akumulatora magazynującego prąd oraz układu obejścia. Zasada jego działania jest stosunkowo prosta. Otóż gromadzi odpowiednią ilość energii, a w momencie zaistnienia awarii sieci podtrzymuje funkcjonowanie wszelkich urządzeń, które są do niego podłączone. Jak by tego było mało, efektywnie przeciwdziała zakłóceniom ze strony sieci i potrafi wyeliminować negatywne skutki gwałtownych skoków napięć. Przy wyborze omawianego zasilacza zwracajmy szczególna uwagę na następujące parametry:

– moc – musi zaspokajać zapotrzebowanie posiadanych sprzętów;

– szybkość reakcji – im krótsza, tym lepiej;

– ogólny czas pracy na pojedynczym ładowaniu – minimum 8 minut.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 7 =