Wózki widłowe – Czy wiesz, jak działają?

Wózki widłowe to rodzaj pojazdu przemysłowego służącego do transportu materiałów. Przypominają one samochodowy wózek podnośnikowy, ale przenoszą ładunek za pomocą wideł, a nie platformy zamontowanej z tyłu. Wózki widłowe są używane w wielu miejscach przemysłowych i komercyjnych, w tym w magazynach, zakładach produkcyjnych i sklepach detalicznych. Jeśli kiedykolwiek zepsuje Ci się wózek widłowy i będziesz potrzebować pomocy, wejdź na stronę: http://serwis-mjk.pl/poznan/.

Elektryk czy benzyna?

W zależności od modelu, wózki widłowe mogą być napędzane silnikami elektrycznymi lub silnikami spalinowymi (diesel lub benzyna). Elektryczne wózki widłowe są cichsze niż ich odpowiedniki z silnikami Diesla, ale wymagają ciężkich akumulatorów, które muszą być często ładowane. Wózki widłowe z silnikami wysokoprężnymi oferują większy moment obrotowy i moc niż modele elektryczne i mają większe zasięgi pomiędzy tankowaniami, ale są również głośniejsze i wytwarzają więcej zanieczyszczeń.

Zastosowanie

Wózki widłowe są przeznaczone do transportu ładunków pomiędzy stanowiskami pracy lub z magazynów do doków wysyłkowych lub innych pojazdów. Operator siedzi w kabinie i obsługuje elementy sterujące, które podnoszą, opuszczają i kierują widłami. Większość nowoczesnych wózków widłowych posiada cztery koła z hamulcami skrętnymi (zwanymi również dźwigniami skrętnymi) po każdej stronie podwozia, dzięki czemu mogą one pokonywać zakręty z dużą prędkością przy minimalnym wysiłku operatora. Najpopularniejsze typy wózków widłowych to modele jednostopniowe, dwustopniowe i trójstopniowe.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 6 =