Zalety stosowania natryskowej formy izolacji

Od kilku już lat w branży budowlanej dużą popularnością cieszy się wykonywanie tzw. izolacji natryskowych za pomocą pianki poliuretanowej. W ten sposób można z powodzeniem ocieplić zarówno fundamenty, jak i ściany czy dach budynku mieszkalnego. Podstawową zaletą omawianej metody jest bardzo krótki czas potrzebny na ocieplenie nawet sporej powierzchni. Na rynku działa wiele cenionych i znanych firm świadczących usługi w tym zakresie do których należy między innymi: http://www.izolacjenatryskowe.eu/.

Wełna mineralna odchodzi powoli w zapomnienie 

Izolacje natryskowe wykonane z użyciem pianki poliuretanowej (PUR) odznaczają się ponadprzeciętnie wysoką trwałością i z biegiem lat absolutnie nie tracą żadnych właściwości w zakresie termoizolacji. To ich podstawowa zaleta. Ponadto wyróżniają się bardzo dużą odpornością na dyfuzję pary wodnej, gnicie oraz zmiany temperatur – bez problemu wytrzymują w zakresie od -60 do nawet +100 stopni Celsjusza. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i do minimum ograniczają ryzyko powstawania tzw. mostków termicznych (gwarancja optymalnej szczelności, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie). Ostatnią kluczową korzyścią ze stosowania natryskowej formy izolacji jest możliwość łatwego wyciszenia budynku.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − 3 =