Jak naładować samochód elektryczny?

Sieci ładowania aut elektrycznych w Polsce są coraz bardziej rozległe. Powoduje to, że nawet niewielkimi samochodami, które posiadają baterie pozwalające przejechać najwyżej 100-150 kilometrów, możemy podróżować praktycznie po całym kraju. Jednak najbardziej wygodnym sposobem ładowania akumulatorów jest robienie tego we własnym garażu. Po podłączeniu samochodu do gniazdka, rano możemy spodziewać się pełnej baterii. Jednak posiadając jedynie możliwość podłączenia się do gniazdka 230 V, możemy być rozczarowani prędkością ładowania. Stąd dobrym pomysłem jest wyposażenie się w specjalną, szybszą ładowarkę.

Dedykowany sprzęt

Wyjściem z sytuacji jest wykorzystanie specjalnego rodzaju ładowarek, które możemy zakupić od różnych firm. Jednym z przedsiębiorstw, które wychodzi naprzeciw klientom i oferuje tego typu rozwiązania, jest https://www.milivolt.pl/. Dedykowana ładowarka zapewni nam szybsze napełnianie akumulatora, przez co nawet posiadając auto z większą baterią bez problemu naładujemy ją do pełna w okresie kilku godzin. Jest to również przydatne za dnia, gdy potrzebujemy na szybko “dopełnić bak” naszego elektryka.

Specjalna instalacja

By móc korzystać z szybkich domowych ładowarek, musimy posiadać mocniejsze przyłącze energetyczne. Minimum to napięcie trójfazowe, które umożliwi pobranie z sieci kilkunastu kilowatów. Wtedy otwierają się przed nami bardzo szerokie możliwości. Możemy zakupić ładowarkę podłączaną bezpośrednio pod gniazdo siłowe, bądź zainstalować przed garażem specjalny słupek ładujący.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + osiem =