Jaką lampkę do roweru wybrać? Czym się kierować?

Oświetlenie roweru jest niezwykle istotnym elementem jego wyposażenia. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy wieczornych przejażdżek. Czym więc kierować się wybierając latarkę do roweru? Na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie roweru – dlaczego jest tak ważne?

Na wstępie warto zaznaczyć, że według przepisów ruchu drogowego każdy rower musi być wyposażony w minimum trzy światła: pozycyjne przednie i tylne oraz tylne odblaskowe. Niezastosowanie się do tego wymagania podczas jazdy po zmroku może zostać ukarane mandatem. Oświetlenie bowiem ma za zadanie zwiększyć widoczność rowerzysty w trudnych warunkach, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo jego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Latarka do roweru – jaką wybrać?

Obecnie ilość oferowanych przez rynek lampek rowerowych jest naprawdę spora i na pierwszy rzut oka może przytłoczyć, szczególnie rowerzystów – amatorów. Jakie cechy powinna posiadać dobra latarka do roweru? Aby wybrać najkorzystniejsze oświetlenie do danego pojazdu warto przeanalizować kilka poszczególnych parametrów:

– moc oświetlenia; 

– sposób montażu; 

– tryby pracy: migający, stały;

– czas działania;

– wodoodporność;

– źródło zasilania: latarki na baterie, zasilane akumulatorem.

Nie każda latarka rowerowa będzie pasować do każdego modelu roweru. Dlatego też, wybierając oświetlenie zwracajmy uwagę m.in. na: czas potrzebny na ładowanie urządzenia, działanie poszczególnych trybów oraz to czy lampkę można łatwo przymocować do naszego jednośladu.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 17 =