Najlepsze miejsca na narty we Włoszech

Włochy obfitują w znakomite miejsca do jazdy na nartach. Całą północna część kraju zajmuje ogromne górskie pasmo – Alpy, a przez cały kraj, z północy na południe, ciągnie się kolejne – Apeniny. Z tego powodu, Włochy są jednym z głównych celów zimowych wycieczek na narty.
Do najpopularniejszych narciarskich ośrodków należą:

  • Livigno – swoją ogromną popularność zawdzięcza rozległej siatce tras, które przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom. Ceny w ośrodku nie są wygórowane, a samo miasteczko posiada znakomity, podgórski klimat i nastrój, który przyciąga ludzi z całego świata.
  • Cortina D`Ampezzo – jeden z najbardziej luksusowych kurortów narciarskich w całej Europie. Miejsce, w którym bardziej od umiejętności narciarskich liczy się to jaki masz sprzęt. W Cortinie bardzo łatwo jest więc spotkać jakąś gwiazdę znana z telewizji czy kina. Osoby, których nie bawi prześciganie się marka sprzętu znajdą tu mnóstwo znakomicie przygotowanych tras. Jedynym minusem są wysokie ceny.
  • Marilleva – położony w dolomitach ośrodek narciarski leżący na terenie legendarnego Val di Sole. Rejon cechuje się jednymi z największych w Alpach opadów śniegu. Trasy nadają się przede wszystkim dla rodzin z mniejszymi dziećmi, gdyż większość stoków jest mało stroma. Oczywiście bardziej zaawansowani również się tu odnajdą. Ceny za noclegi nie są zbyt wygórowane, a same one są świetnie zlokalizowane. Przykładowo hotel Sole Alto Marilleva znajduje się w odległości 200 metrów od wyciągów narciarskich.

Artykuł napisany we współpracy z Winterevent – firmą organizującą wyjazdy na narty Włochy, Francja oraz Szwajcaria.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − osiem =