Wentylacja – jakie zadanie spełnia w pomieszczeniach?

Jak działa?

Wentylacja to proces wymiany lub zastąpienia powietrza w dowolnej przestrzeni w celu zapewnienia wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniach. Wentylacja obejmuje zarówno wymianę powietrza na zewnątrz, jak i cyrkulację powietrza wewnątrz budynku. Jest to jeden z najważniejszych czynników utrzymania akceptowalnej jakości powietrza wewnętrznego w budynkach.

Wentylacja usuwa ze środowiska wewnętrznego zarówno cząstki stałe jak i gazy. Wentylacja usuwa z budynku nadmiar ciepła i wilgoci. Zapobiega również stagnacji zapachów i oparów. Ponadto zmniejsza stężenie niektórych zanieczyszczeń w powietrzu, takich jak dwutlenek węgla, ozon, formaldehyd, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, radon, tlenek węgla i dym papierosowy.

W budynkach z niewystarczającą wentylacją zanieczyszczenia mogą gromadzić się do poziomów niebezpiecznych dla zdrowia ludzi.

Jakość powietrza

Szybkość, ilość i jakość wentylacji ma znaczący wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach (IAQ). Słaba jakość IAQ jest ważnym źródłem skarg dotyczących środowiska wewnętrznego.

Kluczowym elementem w utrzymaniu dobrego IAQ jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji wszystkich przestrzeni budynku, zwłaszcza tych, w których ludzie spędzają większość czasu. Środowiska wewnętrzne, które są odpowiednio wentylowane mogą być zdrowsze niż środowiska zewnętrzne, ponieważ nie są narażone na zanieczyszczenia zewnętrzne, takie jak pyłki lub cząsteczki kurzu, które mogą nasilać alergie lub astmę.

Jeśli potrzebujesz takiego systemu, to sprawdź stronę: https://clima-comfort.com.pl/wentylacja/montaz/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 18 =