Na jakich zasadach działają firmy skupujące samochody?

Do najczęściej wymienianych sposobów sprzedaży samochodów wymieniane są komisy, lub samodzielna sprzedaż. Jednak inną ciekawą opcja są, znajdujące się stosunkowo krótko na rynku, skupy samochodowe. Pomimo tego, że z roku na rok cieszą się one większą popularnością, wiele osób wciąż nie zna zasad działania skupów.

Jak działają skupy samochodów?

Zanim wgłębimy się w to, co oferują nam skupy samochodów, musimy pozbyć się częstego błędu polegającego na myleniu ich z komisami. Obie te instytucje działają na innych zasadach. Skupy samochodowe, w odróżnieniu od komisów są dużo szybszą i łatwiejszą formą sprzedaży. W odróżnieniu od komisów, dokonują one zakupu od razu po zgłoszeniu samochodu, natomiast komisy pełnią rolę pośredników, a sam właściciel otrzymuje pieniądze dopiero w momencie, gdy transakcja z kupcem zostanie sfinalizowana.

Skup aut w Stargardzie prowadzi również szerszą działalność od komisów. Zajmuje się on kupnem nie tylko całkowicie sprawnych, gotowych do sprzedaży aut, ale również ciężarówkami, samochodami firmowymi oraz powypadkowymi.

Proces sprzedaży

Aby dokonać sprzedaży samochodu do skupu, klient umawia się z pracownikami skupu na spotkanie, na którym dokonywana jest wycena samochodu. Jeżeli klient jest usatysfakcjonowany propozycją, to możliwe jest natychmiastowe podpisanie i sfinalizowanie umowy. Zdarza się, że cała transakcja trwa niecałe 30 minut, po których klient otrzymuje pieniądze w formie gotówki lub przelewu bankowego. Skup aut w Szczecinie to doskonały sposób na sprzedaż samochodu dla osób, którym bardzo zależy na czasie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =