Jakie kroki podjąć w celu wynajęcia kampera?

W celu wynajęcia kampera musimy najpierw znaleźć interesującą nas ofertę. W zależności od tego, w ile osób zamierzamy podróżować i dokąd jedziemy, będziemy celować w różne rozwiązania. Ważne są też opcje wyposażenia, jeśli będziemy przemierzać ciepłe kraje, warto mieć w samochodzie klimatyzację, markizę i zapasowy zbiornik wody.

Jeśli planujemy długi dojazd autostradowy do konkretnego miejsca, zwróćmy uwagę na to, jak dany model sprawdza się w trasie, musi być stabilny i pozwolić na bezpieczne rozwinięcie rozsądnej prędkości. Na stronach takich jak https://wynajem-kampera.pl/oferta/wynajem-kamperow/ możemy zapoznać się z cenami i warunkami najmu, a także kosztami dodatkowych usług i wyposażenia. 

Jak przejść przez proces wynajmu?

Gdy znajdziemy już odpowiadającą nam ofertę, możemy przejść do rzeczy. Przed samym spisaniem umowy warto skonsultować nasz wybór z firmą wynajmującą. Pomoże ona w wyborze, podpowie też jakie dodatkowe opcje mogą być dla nas szczególnie przydatne. Często konieczna będzie też wcześniejsza rezerwacja pojazdu, opłata rezerwacyjna wynosi zazwyczaj około 30% wartości najmu. Przygotujmy się też na to, że konieczne będzie wniesienie kaucji zwrotnej. Podobnie jak przy wynajmie samochodu osobowego, by móc wynająć kampera, musimy mieć co najmniej trzyletni staż jako kierowca.

Do prowadzenia większości kamperów wystarczy prawo jazdy kategorii B, zazwyczaj są one budowane na bazie samochodów dostawczych do 3,5 t. Przy podpisywaniu umowy musimy mieć ze sobą dowód tożsamości i pamiętajmy, by zawsze zadbać o wcześniejsze spisanie protokołu stanu technicznego pojazdu. Uchroni on nas przed płaceniem za istniejące już uszkodzenia. Zwróćmy też uwagę na zakres ubezpieczenia, którym objęty jest pojazd i przeczytajmy dokładnie regulamin oraz samą umowę.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + szesnaście =