Wycieraczka pod drzwi – jaką wybrać?

Wybór wycieraczki pod drzwi nie jest tak łatwy, jak się wydaje. Na rynku dostępne są różne rodzaje wycieraczek, a każda z nich ma inne cechy i korzyści. Musisz więc wziąć pod uwagę swoje potrzeby i do nich dostosować ten wybór.

Wybierając nową matę do drzwi wejściowych, pamiętaj o następujących kwestiach:

Rozmiar

Zastanów się, jak dużej wycieraczki potrzebujesz. W tym celu możesz zmierzyć przed zakupem zarówno szerokość i długość swojego wejścia, aby wiedzieć, jaki rozmiar maty będzie najlepiej pasował.

Kolor

Zwróć uwagę na kolorystykę. Czy Twoje drzwi frontowe mają istniejący schemat kolorystyczny? A może szukasz czegoś jaśniejszego i bardziej odważnego, co trochę rozjaśni tę przestrzeń? Ciekawym rozwiązaniem są też wycieraczki z nadrukiem, które wykonywane są na zamówienie. Przede wszystkim jednak pamiętaj, że kolor wycieraczki powinien pasować do zewnętrznego wyglądu Twojego domu i nie może ona za bardzo się wyróżniać, ponieważ będzie wyglądać do tandetnie.

Materiał

Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o tym, jaki rodzaj maty do drzwi powinieneś kupić, jest materiał. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne rodzaje materiałów używanych do tworzenia mat drzwiowych: guma, plastik i tkanina. Guma jest popularna, ponieważ jest trwała i łatwa do czyszczenia, co czyni ją idealną, jeśli masz zwierzaki, które pozostawiają brud lub błoto za każdym razem po powrocie z zewnątrz. Materiałowe wycieraczki są trochę trudniejsze w czyszczeniu, jednak zdecydowanie wygrywają pod względem wyglądu.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =