Mole – jak skutecznie można je zwalczyć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mole są szkodnikiem, który może nękać Twój dom i odzież. Te szkodniki są przyciągane do odzieży, żywności i innych materii organicznych, co czyni je uciążliwymi, aby mieć wokół domu. Ponieważ składają swoje jaja na tkaninie, mogą szybko stać się problemem w Twoim domu.

Problem nie tylko dla domowników

Mole mogą być również problemem dla firm takich jak hotele czy restauracje, które regularnie mają do czynienia z produktami spożywczymi. Aby zapobiec tego typu szkodom, należy zidentyfikować rodzaj moli, które są za nie odpowiedzialne, a następnie podjąć odpowiednie działania.

Najlepszym sposobem na pozbycie się moli jest użycie naturalnych produktów, które zabiją mole bez szkodliwego wpływu na ludzi i zwierzęta domowe. Oto kilka sposobów na zapobieganie i zabijanie moli:

Użyj kulki na mole lub kryształów

W większości sklepów można kupić kulki na mole lub kryształy. Produkty te zabijają dorosłe mole przy kontakcie i zapobiegają składaniu przez nie jaj w ubraniach i innych tkaninach. Jednak mogą one nie być bezpieczne dla osób, które mają problemy z układem oddechowym lub są wrażliwe na zapachy chemiczne. Dlatego też warto rozważyć również inne środki na mole, które znajdują się np. w asortymencie poniższego sklepu https://vaco-retail.pl/preparaty-na-mole/.

Odkurzaj martwe mole regularnie

Jednym z najłatwiejszych sposobów na utrzymanie moli z dala od domu jest regularne odkurzanie martwych moli, dzięki czemu będzie mniej pożywienia dla nich w domu, ponieważ nie będzie już żadnych tusz leżących wokół, aby mogły się nimi żywić! Tylko upewnij się, że pozbędziesz się wszystkich worków próżniowych prawidłowo, więc nie skończą się one ponownie w twoim domu! Sam odkurzacz to także świetny sposób na utrzymanie moli z dala od domu. Jeśli masz taki, który jest w stanie zasysać małe cząsteczki, możesz go użyć do zasysania martwych moli, zanim będą miały szansę złożyć jaja w ubraniach lub innych tkaninach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pobudzić dziecko do aktywności plastycznej?
Jak pobudzić dziecko do aktywności plastycznej?
Wspieranie rozwoju dziecka polega na dostarczaniu mu okazji do podejmowania różnych form aktywności. Maluch ma naturalną potrzebę działania, którą realizuje […]
Jak zaopatrzyć własną garderobę w eleganckie ubrania?
Jak zaopatrzyć własną garderobę w eleganckie ubrania?
Współcześni panowie z coraz większym zaangażowaniem przyglądają się kanonom męskiej mody, by umiejętnie wybierać poszczególne elementy swojej garderoby. Mężczyźni zajmujący […]
Jak wybrać odpowiednią wędkę?
Jak wybrać odpowiednią wędkę?
Wędkowanie wbrew pozorom to nie tylko ciekawe hobby, ale również emocjonujący sport i spędzanie czasu na łonie natury. Każdy, kto […]