Mole – jak skutecznie można je zwalczyć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mole są szkodnikiem, który może nękać Twój dom i odzież. Te szkodniki są przyciągane do odzieży, żywności i innych materii organicznych, co czyni je uciążliwymi, aby mieć wokół domu. Ponieważ składają swoje jaja na tkaninie, mogą szybko stać się problemem w Twoim domu.

Problem nie tylko dla domowników

Mole mogą być również problemem dla firm takich jak hotele czy restauracje, które regularnie mają do czynienia z produktami spożywczymi. Aby zapobiec tego typu szkodom, należy zidentyfikować rodzaj moli, które są za nie odpowiedzialne, a następnie podjąć odpowiednie działania.

Najlepszym sposobem na pozbycie się moli jest użycie naturalnych produktów, które zabiją mole bez szkodliwego wpływu na ludzi i zwierzęta domowe. Oto kilka sposobów na zapobieganie i zabijanie moli:

Użyj kulki na mole lub kryształów

W większości sklepów można kupić kulki na mole lub kryształy. Produkty te zabijają dorosłe mole przy kontakcie i zapobiegają składaniu przez nie jaj w ubraniach i innych tkaninach. Jednak mogą one nie być bezpieczne dla osób, które mają problemy z układem oddechowym lub są wrażliwe na zapachy chemiczne. Dlatego też warto rozważyć również inne środki na mole, które znajdują się np. w asortymencie poniższego sklepu https://vaco-retail.pl/preparaty-na-mole/.

Odkurzaj martwe mole regularnie

Jednym z najłatwiejszych sposobów na utrzymanie moli z dala od domu jest regularne odkurzanie martwych moli, dzięki czemu będzie mniej pożywienia dla nich w domu, ponieważ nie będzie już żadnych tusz leżących wokół, aby mogły się nimi żywić! Tylko upewnij się, że pozbędziesz się wszystkich worków próżniowych prawidłowo, więc nie skończą się one ponownie w twoim domu! Sam odkurzacz to także świetny sposób na utrzymanie moli z dala od domu. Jeśli masz taki, który jest w stanie zasysać małe cząsteczki, możesz go użyć do zasysania martwych moli, zanim będą miały szansę złożyć jaja w ubraniach lub innych tkaninach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komu najlepiej powierzyć wykonanie instalacji elektrycznej w naszym zakładzie pracy?
Komu najlepiej powierzyć wykonanie instalacji elektrycznej w naszym zakładzie pracy?
Funkcjonowanie budynku zależy od wielu czynników. Jeden z nich to poprawne działanie wszystkich urządzeń, jakie się w nim znajdują. Z […]
Czy warto montować monitoring?
Czy warto montować monitoring?
Monitoring zapewnia stały nadzór na danym miejscem lub obszarem. Instaluje się go obecnie nie tylko na parkingach, miejscach publicznych, ale […]
Praca na produkcji – co zrobić, gdy się skaleczymy?
Praca na produkcji – co zrobić, gdy się skaleczymy?
Praca w przemyśle spożywczym wymaga odpowiedniego przygotowania. Musi być ona przede wszystkim jak najbardziej sterylna, a do produktów nie mogą […]