Nowoczesność i tradycja w salonie – jak to połączyć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Połączenie tradycji z nowoczesnością jest ostatnio bardzo popularnym trendem w urządzaniu wnętrz mieszkań. Zabiegają o nią przeważnie osoby, które z jednej strony lubią mieć nowoczesne meble i stylowy design, ale z drugiej – tęsknią za dawnymi czasami i chciałyby wprowadzić do swojego salonu elementy z poprzednich epok.

Modne są na przykład lampy z abażurem, które przypominają czasy z ubiegłego wieku, kiedy to takie lampy były stosowane w bogatych i eleganckich domach. Do takiego stylu dobrze pasować będzie posiadanie w salonie dywanu, a na ścianie obrazów, które kojarzą się z klasyką.

Przyda się też staromodna szafa, chociaż czasami praktyczność takich rzeczy pozostawia sporo do życzenia, dlatego musimy podjąć decyzję, czy wolimy by urządzenia w salonie były eleganckie, czy użyteczne.

Oczywiście możemy spróbować połączyć te dwie rzeczy, zaopatrując się na przykład w staromodny stół i wygodne fotele, które połączą tradycję z nowoczesnością, a jednocześnie będą praktyczne w użytkowaniu.

Elektronika i światło

Jeżeli w naszym salonie nie jest wystarczająco jasno i zwykłe lampy nie wystarczają do prawidłowego oświetlenia, możemy zakupić też lampy nowoczesne. Przydadzą się one w sytuacji, kiedy będziemy na przykład czytać książkę, a zarazem nadadzą naszemu salonowi nieco nowocześniejszego stylu.

Na ścianę dobrze też zakupić płaski telewizor, który będzie odpowiadał w naszym domu za nowoczesność. W końcu z niczym nie należy przesadzać i warto znaleźć kompromis pomiędzy tradycją a współczesnymi trendami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tort, podziękowania, sala – czyli co zamówić przed ślubem
Tort, podziękowania, sala – czyli co zamówić przed ślubem
Organizacja ślubu to nie lada wyzwanie, które potrafi doprowadzić do kłótni nawet najbardziej zgrane pary. Dlatego, aby uniknąć konfliktów, przed […]
Jakie elementy warto wziąć pod uwagę projektując wizytówkę?
Jakie elementy warto wziąć pod uwagę projektując wizytówkę?
Wizytówki mogą być pewnego rodzaju reklamą. Obowiązkowo powinny je posiadać osoby zajmujące znaczne stanowiska, tacy jak: specjaliści, managerowie czy dyrektorzy. […]
Jak odzyskać sprawność po przebytym urazie?
Jak odzyskać sprawność po przebytym urazie?
Kontuzje dotykają nie tylko zawodowych sportowców. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy chodniki mogą być pokryte warstwą lodu, jesteśmy narażeni na […]