Nowoczesność i tradycja w salonie – jak to połączyć?

Połączenie tradycji z nowoczesnością jest ostatnio bardzo popularnym trendem w urządzaniu wnętrz mieszkań. Zabiegają o nią przeważnie osoby, które z jednej strony lubią mieć nowoczesne meble i stylowy design, ale z drugiej – tęsknią za dawnymi czasami i chciałyby wprowadzić do swojego salonu elementy z poprzednich epok.

Modne są na przykład lampy z abażurem, które przypominają czasy z ubiegłego wieku, kiedy to takie lampy były stosowane w bogatych i eleganckich domach. Do takiego stylu dobrze pasować będzie posiadanie w salonie dywanu, a na ścianie obrazów, które kojarzą się z klasyką.

Przyda się też staromodna szafa, chociaż czasami praktyczność takich rzeczy pozostawia sporo do życzenia, dlatego musimy podjąć decyzję, czy wolimy by urządzenia w salonie były eleganckie, czy użyteczne.

Oczywiście możemy spróbować połączyć te dwie rzeczy, zaopatrując się na przykład w staromodny stół i wygodne fotele, które połączą tradycję z nowoczesnością, a jednocześnie będą praktyczne w użytkowaniu.

Elektronika i światło

Jeżeli w naszym salonie nie jest wystarczająco jasno i zwykłe lampy nie wystarczają do prawidłowego oświetlenia, możemy zakupić też lampy nowoczesne. Przydadzą się one w sytuacji, kiedy będziemy na przykład czytać książkę, a zarazem nadadzą naszemu salonowi nieco nowocześniejszego stylu.

Na ścianę dobrze też zakupić płaski telewizor, który będzie odpowiadał w naszym domu za nowoczesność. W końcu z niczym nie należy przesadzać i warto znaleźć kompromis pomiędzy tradycją a współczesnymi trendami.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =