Jak poradzić sobie z przebarwieniami?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiperpigmentacja to stan, w którym u ludzi pojawiają się ciemne plamy na skórze w wyniku zwiększonej produkcji melaniny. Hiperpigmentacja może być spowodowana uszkodzeniami słonecznymi, bliznami potrądzikowymi, urazami, a nawet zmianami hormonalnymi.

Zmiany mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale częściej pojawiają się na częściach ciała narażonych na działanie słońca i promieniowania ultrafioletowego, takich jak twarz, ramiona i ręce.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tych plam.

Hydrochinon lub inny środek rozjaśniający skórę

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia hiperpigmentacji i można go znaleźć w produktach dostępnych bez recepty, takich jak balsamy, serum i krem na przebarwienia. Hydrochinon działa poprzez blokowanie enzymu tyrozynazy, który jest odpowiedzialny za produkcję melaniny (pigmentu, który nadaje skórze kolor).

Hydrochinon może mieć skutki uboczne, takie jak podrażnienie, suchość i zaczerwienienie, więc powinien być stosowany oszczędnie i pod nadzorem dermatologa.

Eksfoliant AHA/BHA

Alfa hydroksykwas (AHA) i beta hydroksykwas (BHA) to naturalne kwasy znajdujące się w owocach takich jak cytryny i limonki. Pomagają one złuszczać martwe komórki skóry i redukować ciemne plamy spowodowane hiperpigmentacją. Środki złuszczające AHA/BHA rozjaśniają również blizny potrądzikowe, dlatego są powszechnie stosowane w produktach dostępnych bez recepty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety korzystania z profesjonalnych akcesoriów piekarskich
Zalety korzystania z profesjonalnych akcesoriów piekarskich
Wyposażenie profesjonalnej piekarni wiąże się z wysokimi kosztami. Nic więc dziwnego, że inwestorzy poszukują oszczędności na wiele sposobów, np. kupując […]
Tort, podziękowania, sala – czyli co zamówić przed ślubem
Tort, podziękowania, sala – czyli co zamówić przed ślubem
Organizacja ślubu to nie lada wyzwanie, które potrafi doprowadzić do kłótni nawet najbardziej zgrane pary. Dlatego, aby uniknąć konfliktów, przed […]
Jak działa rotomat do zegarków automatycznych?
Jak działa rotomat do zegarków automatycznych?
Zegarki to bardzo popularny i ceniony element biżuterii, który kochają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Bardzo często spotkać można również […]