Jak poradzić sobie z przebarwieniami?

Hiperpigmentacja to stan, w którym u ludzi pojawiają się ciemne plamy na skórze w wyniku zwiększonej produkcji melaniny. Hiperpigmentacja może być spowodowana uszkodzeniami słonecznymi, bliznami potrądzikowymi, urazami, a nawet zmianami hormonalnymi.

Zmiany mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale częściej pojawiają się na częściach ciała narażonych na działanie słońca i promieniowania ultrafioletowego, takich jak twarz, ramiona i ręce.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tych plam.

Hydrochinon lub inny środek rozjaśniający skórę

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia hiperpigmentacji i można go znaleźć w produktach dostępnych bez recepty, takich jak balsamy, serum i krem na przebarwienia. Hydrochinon działa poprzez blokowanie enzymu tyrozynazy, który jest odpowiedzialny za produkcję melaniny (pigmentu, który nadaje skórze kolor).

Hydrochinon może mieć skutki uboczne, takie jak podrażnienie, suchość i zaczerwienienie, więc powinien być stosowany oszczędnie i pod nadzorem dermatologa.

Eksfoliant AHA/BHA

Alfa hydroksykwas (AHA) i beta hydroksykwas (BHA) to naturalne kwasy znajdujące się w owocach takich jak cytryny i limonki. Pomagają one złuszczać martwe komórki skóry i redukować ciemne plamy spowodowane hiperpigmentacją. Środki złuszczające AHA/BHA rozjaśniają również blizny potrądzikowe, dlatego są powszechnie stosowane w produktach dostępnych bez recepty.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − osiem =