Jak poradzić sobie z przebarwieniami?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiperpigmentacja to stan, w którym u ludzi pojawiają się ciemne plamy na skórze w wyniku zwiększonej produkcji melaniny. Hiperpigmentacja może być spowodowana uszkodzeniami słonecznymi, bliznami potrądzikowymi, urazami, a nawet zmianami hormonalnymi.

Zmiany mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale częściej pojawiają się na częściach ciała narażonych na działanie słońca i promieniowania ultrafioletowego, takich jak twarz, ramiona i ręce.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tych plam.

Hydrochinon lub inny środek rozjaśniający skórę

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia hiperpigmentacji i można go znaleźć w produktach dostępnych bez recepty, takich jak balsamy, serum i krem na przebarwienia. Hydrochinon działa poprzez blokowanie enzymu tyrozynazy, który jest odpowiedzialny za produkcję melaniny (pigmentu, który nadaje skórze kolor).

Hydrochinon może mieć skutki uboczne, takie jak podrażnienie, suchość i zaczerwienienie, więc powinien być stosowany oszczędnie i pod nadzorem dermatologa.

Eksfoliant AHA/BHA

Alfa hydroksykwas (AHA) i beta hydroksykwas (BHA) to naturalne kwasy znajdujące się w owocach takich jak cytryny i limonki. Pomagają one złuszczać martwe komórki skóry i redukować ciemne plamy spowodowane hiperpigmentacją. Środki złuszczające AHA/BHA rozjaśniają również blizny potrądzikowe, dlatego są powszechnie stosowane w produktach dostępnych bez recepty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wszystko o wędkarstwie gruntowym
Wszystko o wędkarstwie gruntowym
Wędkarstwo gruntowe to specyficzna metoda połowu ryb, polegająca na zamontowaniu na żyłce ciężarka oraz haczyka. Podstawą w tej metodzie połowu […]
Czy grawerowane produkty są jeszcze modne?
Czy grawerowane produkty są jeszcze modne?
Czasem istnieje potrzeba uwiecznienia pewnych ważnych treści. Utrwalanie napisów na metalowych przedmiotach jest sposobem na doskonałą pamiątkę. Niejednokrotnie graweruje się […]
Militaria – jakie zabawki warto kupić chłopcu?
Militaria – jakie zabawki warto kupić chłopcu?
Militaria wzbudzają duże zainteresowanie nie tylko u małych chłopców, lecz także u dorosłych mężczyzn. Bardzo często zagadnienia dotyczące służb mundurowych […]