Jakie są rodzaje igieł do tatuażu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Igły do tatuażu są najważniejszą częścią twojej maszyny do tatuażu. Dobra igła do tatuażu zrobi dużą różnicę w twoich tatuażach.

Najlepsze igły do tatuażu są wykonane ze stali chirurgicznej i są wydrążone w celu uzyskania bardzo ostrego punktu. Tatuowanie odbywa się poprzez nakłuwanie skóry za pomocą igły do tatuażu i osadzanie w niej tuszu. Głębokość i kąt penetracji, wraz z ilością osadzonego tuszu, określają, jak ciemny lub jasny jest powstały tatuaż.

Igły do tatuażu są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od ich przeznaczenia. Niektóre igły są przeznaczone do podszywania (praca pod płytkim kątem), podczas gdy inne są lepsze do kolorowania (praca pod głębszym kątem).

Najczęściej spotykane rodzaje igieł to:

Round Shader 

Jest to standardowa igła do tatuażu, która występuje zarówno w konfiguracji jedno- jak i wielopunktowej. Używa się jej do cieniowania, czyli tworzenia głębi w tatuażu poprzez użycie igieł o różnych rozmiarach w celu stworzenia różnych odcieni.

Igła trzcinowa 

Igła trzcinowa do tatuażu ma pojedynczy punkt na jednym końcu i wiele ząbków na drugim końcu, które są oddalone od siebie za pomocą cienkich drutów. Jest ona używana do szybkiego cieniowania dużych obszarów bez konieczności ciągłej wymiany igły. Może być również używana do pracy z kolorem, ponieważ jej ząbki są tak rozłożone, że dają więcej miejsca na kolor między nimi, niż pozwalałyby na to okrągłe shadery.

Liniowa igła do tatuażu 

Liniowa igła do tatuażu wygląda jak wydłużona wersja okrągłego shadera, nie posiada żadnych wypustek, ale zamiast tego jest jednym solidnym kawałkiem z rowkami wzdłuż jego powierzchni, aby pomóc rozbić przepływ tuszu, gdy jest to potrzebne podczas pracy.

Jeśli chcesz je kupić, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie maszyny umożliwiają skuteczną obróbkę metalu?
Jakie maszyny umożliwiają skuteczną obróbkę metalu?
Proces obróbki metali rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej maszyny. Należy wziąć pod uwagę rodzaj metalu i jego przeznaczenie; czy jest […]
Jakie korzyści można odnieść ogrzewając dom ekologicznymi środkami?
Jakie korzyści można odnieść ogrzewając dom ekologicznymi środkami?
Coraz więcej mówi się o konieczności zmiany stylu życia na ekologiczny. Jeśli taka zmiana zostanie dokonana masowo, przyniesie oczekiwany przez […]
Jakie formy reklamy dobrze sprawdzą się na początek?
Jakie formy reklamy dobrze sprawdzą się na początek?
Kiedy dopiero zaczynasz, może być kuszące, aby spróbować każdego kanału marketingowego na raz. Jednak najbardziej rozsądnym podejściem będzie przetestowanie na […]