Czy opłaca się sprzedać mieszkanie w biurze nieruchomości?

Wiele osób planujących sprzedaż nieruchomości zastanawia się czy lepiej zrobić to samemu, czy też skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Firmy pośredniczące w transakcji zwykle pobierają od 2,5% do 4% prowizji. Warto więc przyjrzeć się bliżej ich działalności i dowiedzieć się, czy ich oferta jest warta tej ceny.

Pomoc w przygotowaniu profesjonalnej oferty

Jedną z podstawowych usług świadczonych przez biura nieruchomości, takie jak https://www.lavilla.pl jest pomoc w przygotowaniu profesjonalnej oferty. Przed jej sporządzeniem agent powinien dokładnie obejrzeć przedmiot sprzedaży, poznać jego największe zalety i wady, a także zapoznać się z okolicą. Wszystkie te działania są niezbędne do sporządzenia realnej wyceny i ustalenia wartości nieruchomości. Pośrednik zajmuje się także wykonywaniem atrakcyjnych zdjęć i sporządzaniem profesjonalnego opisu. Stworzona oferta jest następnie prezentowana potencjalnym odbiorcom poprzez różne kanały. Samodzielne wykonywanie tych czynności wymaga wiedzy i czasu, dlatego ofertę biura nieruchomości docenią przede wszystkim te osoby, którym zależy na szybkim znalezieniu kupca.

Negocjacje sprzedażowe i wsparcie przy finalizacji transakcji

Korzystanie z usług pośredników pozwala również uniknąć konieczności odbierania wielu telefonów i umawiania się na wizyty z potencjalnymi nabywcami. Prowadzenie negocjacji sprzedażowych to niełatwe zajęcie, które wymaga dużo cierpliwości, asertywności oraz umiejętności interpersonalnych. Profesjonalny agent dzięki swemu doświadczeniu jest w stanie bez trudu rozpoznać, które osoby są rzeczywiście zainteresowane kupnem, a które szukają okazji na szybki zarobek kosztem sprzedającego. Sprzedając mieszkanie poprzez biuro nieruchomości, można także liczyć na pomoc prawną podczas finalizowania transakcji. Błędy popełnione na tym etapie mogą mieć poważne skutki, dlatego lepiej unikać działania na własną rękę. Sprzedawanie mieszkania z wykorzystaniem biura nieruchomości to znakomite rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w tym zakresie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 12 =