Solidne i trwałe materiały na schody – z czego warto je wykonać?

Schody zewnętrzne są niezwykle istotnym elementem wejścia do każdego domu jednorodzinnego. Wynika to z faktu, że pozwalają na komfortowe dostanie się do obiektu i jednocześnie wzbogacają stronę wizualną elewacji. Powinny być stworzone z materiału charakteryzującego się dużą odpornością na uszkodzenia i szkodliwe czynniki atmosferyczne, a także łatwością czyszczenia. Stanowi to podstawową gwarancję ich długiej żywotności. 

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Idealnym materiałem na schody jest z pewnością naturalny kamień w postaci marmuru. Odznacza się on ponadprzeciętną twardością (brak ryzyka zniszczenia powierzchni), brakiem podatności na wnikanie wilgoci oraz estetycznym wyglądem. Dodatkowo nie sprawia nawet najmniejszych kłopotów w zakresie czyszczenia – wystarczy co jakiś czas zmyć zabrudzenia szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Jeśli interesują nas schody marmurowe Radom to miasto, gdzie działa zakład kamieniarski specjalizujący się w ich wykonywaniu. Na uwagę zasługuje też granit i bazalt. Rozsądną alternatywę stanowią konstrukcje betonowe wykończone klinkierowymi, gresowymi, ewentualnie terakotowymi płytkami ceramicznymi. Wymienione kafelki nie kosztują zbyt wiele, a przy tym są wystarczająco trwałe i pięknie się prezentują. Pozostałe akceptowane materiały to kostka brukowa oraz drewno dębowe, modrzewiowe albo egzotyczne.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 7 =