Foteliki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczny fotelik to zawsze dobry wybór. Liczba wariantów i mnogość parametrów może być przytłaczająca. Zatem ciężko wybrać odpowiedni model dla naszej pociechy.

Jakie normy musi spełniać fotelik dla dziecka?

Najważniejsze kryteria doboru właściwego fotelika to: waga, wzrost dziecka, dopasowanie do samochodu, w którym ma być on zamontowany (właściwy kąt nachylenia fotelika względem kanapy auta). Wiek malucha nie jest aż tak istotny, ale oczywiście noworodka wozimy w pozycji półleżącej. Najczęściej można spotkać opisy fotelików w formie: 0-13 kg, 9-18 kg, 9-25 kg, 9-36 kg. Oznacza to, że dziecko powinno odpowiednio ważyć i jego główka nie może wystawać poza górną krawędź oparcia fotelika. Jeśli te dwa warunki są spełnione, fotelik jest w porządku.

Foteliki dla dzieci powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów (zbudowane są z energochłonnych tworzyw, chroniących podczas wypadku), mieć optymalne pasy (dla młodszych pięciopunktowe, dla starszaków zwykły pas bezpieczeństwa). Trzeba pamiętać, że foteliki samochodowe dla dzieci to nie dodatkowy element wyposażenia, a sposób na bezpieczną jazdę dla nich.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =