Co wstawić w ogrodzie?

Ogród kojarzy się nam przede wszystkim z miejscem, w którym z przyjemnością odpoczywamy po ciężkim tygodniu pracy. Smak pitej kawy w naszym ogrodzie jest wtedy nieopisany, a historia czytanej książki wciąga nas jeszcze bardziej. Jednak często bywa, że to, co dla nas jest ostoją spokoju, dla dzieci staje się placem zabaw.

Ale nie ma czemu się dziwić. Przecież sami kiedyś biegaliśmy od rana do wieczora na świeżym powietrzu. Dlatego podczas aranżacji ogrodu starajmy się, aby stworzyć dzieciom miejsce do zabaw. Mały teren może nas ograniczać, ale istnieją ciekawe rozwiązania, aby zaprojektować przestrzeń dla maluchów.

Skoczna zabawa

Dzieci mają wiele energii i uwielbiają spędzać aktywnie czas. Dlatego świetnym pomysłem może okazać się wstawienie trampolin do ogrodu. Skakanie na nich zapewnia mnóstwo frajdy oraz jest bardzo zdrowe, ponieważ pomaga redukować wady postawy. Gwarancją bezpieczeństwa podczas zabaw będzie siatka do trampoliny z zamkiem.

Wyciszające huśtanie się

Inną opcją w przypadku, gdy ogranicza nas przestrzeń, ale chcemy dzieciom zapewnić atrakcje, jest nieduża huśtawka. Pamiętajmy, aby wielkość huśtawki dostosować do wielkości miejsca, którym dysponujemy. Ważne jest również, żeby była położona tak, abyśmy mogli obserwować nasze bawiące się pociechy. Huśtanie się poza dostarczaniem rozrywki wspomaga zarówno rozwój intelektualny, jak i emocjonalny.

Świetną alternatywą do trampoliny oraz huśtawki będzie też zjeżdżalnia, którą możemy wstawić do naszego ogrodu. Jak widzimy, opcji jest sporo, aby za pomocą wstawienia niewielkich elementów do ogrodu, ten zmienił się w plac zabaw.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 4 =