Aparatura kontrolno-pomiarowa w systemach automatyki

Aparatura kontrolno-pomiarowa to ogólne pojęcie, pod którym kryją się przyrządy pomiarowe oraz różnego typu mierniki, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach produkcji, przemysłu, wydobycia, a także transportu. W systemach automatyki stosowana jest w celu bezpieczeństwa, a także weryfikacji stanu maszyn i urządzeń. Nie istnieją dziedziny przemysłu, w których nie ma potrzeby mierzenia wielkości fizycznych takich jak temperatura, a także pomiaru wielkości mechanicznych takich jak: masa, siła, grubość, długość, kąt, wysokość, naprężenie, natężenie i barwa światła, ciśnienie, wilgotność czy radiacja. Ponadto urządzenia kontrolno-pomiarowe służą również do weryfikacji właściwości materiałów, w tym ich chropowatości, koloru czy gęstości. Ponadto mierzą również wielkości elektryczne i magnetyczne. Specjalistyczną aparaturę tego typu można znaleźć na stronie internetowej: https://astra-automatyka.pl/.

Niezastąpiona aparatura w przemyśle

Bez urządzeń kontrolno-pomiarowych nie działałyby zarówno wodociągi, elektrownie, przemysł spożywczy, motoryzacja, jak i transport. Oprócz małych przedsiębiorstw również tak potężne zakłady pracy jak fabryki czy kopalnie. Z niektórych przyrządów kontrolno-pomiarowych korzystają także pracownicy branży budowlanej i gastronomicznej, laboratoria badawcze, a nawet gospodarstwa domowe. Najbardziej popularne i powszechnie dostępne są urządzenia takie jak termometr, ale oprócz niego wykorzystywane są: barometry, higrometry, manometry, czujniki dymu i/lub gazu.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =