Czy pellet jest ekologicznym opałem?

Pellet to paliwo stałe wykorzystywane coraz częściej do ogrzewania domów jednorodzinnych. Jego popularność wynika przede wszystkim z tego, że jest materiałem o porównywalnej kaloryczności do węgla, ale jednocześnie znacznie bardziej ekologicznym. Produkuje się go ze sprasowanych trocin drzewnych pozostałych po obróbce tartacznej – bez dodatku jakichkolwiek lepiszczy. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy pellet drzewny Tychy to miasto, gdzie bez trudu go kupimy.

Niska zawartość szkodliwych substancji to ogromna zaleta

Pellet wyróżnia się na tle innych paliw stałych minimalną ilością popiołu, który jest produktem ubocznym spalania w piecu. Z jednej tony uzyskujemy go bowiem zaledwie 6-10 kg. Dla porównania węgiel daje nawet do 150 kg popiołu. O ekologicznym charakterze pelletu świadczy również wyjątkowo niska emisja gazów spalinowych do atmosfery. Jest to jedynie 0,02 kg tlenku siarki, 0,8 kg tlenku azotu, 11 kg tlenku węgla oraz 2,5 kg tzw. pyłu zawieszonego – oczywiście w przeliczeniu na jedną tonę. Wykorzystując omawiany materiał przyczyniamy się zatem do ochrony środowiska.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 2 =