Jak wybrać pościel dla dziecka?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest niezwykle ważny, zwłaszcza dla małych dzieci. Rodzice, gdy już kupili łóżeczko, często zastanawiają się też nad wyborem odpowiedniej pościeli dla ich pociechy. Jak poznać dobrą jakość? Jak wybrać pościel, która nie będzie uczulać i zarazem zapewni dziecku wygodę?

Rozmiar odpowiedni dla wieku

Małe dzieci można zakwalifikować do grupy wiekowej 0-5 lat. Dla nich najbardziej odpowiednia będzie pościel dziecięca 100×135. Wymiary te są podane w centymetrach i stanowią standard na rynku. Zaletami tego produktu są większa praktyczność oraz długotrwałość użytkowania. Będzie pasować na przedszkolaków, zaś niemowlakom uniemożliwi całkowite rozkopanie się.

Materiał najlepszy dla dziecka

Bardzo dużą popularnością cieszy się dziś pościel flanelowa, np. tego rodzaju https://nyks.pl/posciel/flanela. Jest przyjemna w dotyku, nie podrażnia i zapewnia uczucie miękkości. Wykonana z bawełny lub wełny posiada właściwości higroskopijne. Polega na to tym, że flanela może wchłonąć znaczną część pary wodnej bez nabierania wilgotności. Dziecko śpiące w takiej pościeli nie będzie się pocić.

Duża przepuszczalność powietrza łączy się we flaneli z termoizolacją, która zapewnia dziecku ciepło w ciągu nocy. Ze względu na to, że materiał ten nie uczula stanowi dobre rozwiązanie dla alergików. Ponadto posiada dużą odporność na rozciąganie.

W przypadku kołder i poduszek stosuje się przeróżne wypełnienia, np. wełniane, ze syntetyków, silikonów a nawet z bambusa. Tutaj należy podjąć wybór według indywidualnych potrzeb dziecka. Warto też pamiętać, że im wyższa jakość, tym pościel będzie wolniej ulegać zniszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wydajność kotłów węglowych.
Wydajność kotłów węglowych.
Wyróżniamy trzy główne typy kotłów węglowych: 1. kocioł górnego spalania 2. kocioł dolnego spalania 3. kocioł górno-dolnego spalania. Kocioł górnego […]
Co przed ślubem powinna kupić przyszła panna młoda?
Co przed ślubem powinna kupić przyszła panna młoda?
Suknia przede wszystkim Najważniejszym atrybutem każdej panny młodej jest suknia. Wybór idealnej sukni ślubnej nie jest zadaniem łatwym, dlatego warto […]
Ubrania z upcyklingu – czy warto się w nie zaopatrzyć?
Ubrania z upcyklingu – czy warto się w nie zaopatrzyć?
Katastrofa klimatyczna zbliża się nieubłaganie, a przyspiesza ją przemysł tekstylny. Każdego dnia powstają tysiące ubrań, które intensywnie eksploatują naturalne zasoby […]