Domek z drewna – wszystko co musisz wiedzieć

Budownictwo drewniane wielu z nas kojarzy się z przeszłością. I faktycznie – swego czasu surowiec ten dominował w zabudowie tak wiejskiej, jak i małomiasteczkowej. Odejście od niego nastąpiło w czasach PRL-u, jednak obecnie coraz częściej  można spotkać budynki i budowle wykonane w całości lub częściowo z drewna.

Domki drewniane – jakie mają zalety?

Podstawową zaletą nowoczesnego budownictwa z drewna, jest szybkość i łatwość stawiania konstrukcji. Decydując się na tradycyjne rozwiązania należy liczyć się z koniecznością wykonania szeregu prac, zapewnienia sprzętu i ekipy budowlanej do każdej z faz budowy. Na porządku dziennym są procesy budowlane, ciągnące się miesiącami, a nawet latami. Jeżeli idzie o domki z drewna producent zapewnia najczęściej kompletny zestaw prefabrykatów, możliwych do złożenia w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu, zarówno zarówno domek letniskowy, jak i dom przeznaczony do użytkowania całorocznego można postawić w miejscu docelowym w niezwykle krótkim czasie. Jednocześnie rozwiązanie takie jest ekologiczne – samo drewno, o ile pochodzi z właściwie eksploatowanych lasów, jest surowcem odnawialnym, a jego dobre właściwości izolacyjne pozwalają na znaczne oszczędności energii.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 1 =