Jak pozbyć się pluskiew z domu?

Pluskwy są niezwykle uciążliwym i jednocześnie wstydliwym problemem dla większości osób, które natrafią na nie w swoim mieszkaniu. Mogą powodować one bolesne ugryzienia, uszkodzenia skóry oraz sprzyjać rozwijaniu się chorób dermatologicznych. Jak skutecznie likwidować pluskwy?

Przygotowanie mieszkania do odpluskwiania

Jedyną absolutnie skuteczną metodą na pozbycie się z domu uciążliwych pluskiew jest zamówienie usługi dezynfekcji mieszkania w specjalistycznej firmie, która się w takich czynnościach specjalizuje. DDD w Lublinie czyli Deratyzacja, Dezynfekcja, i Dezynsekcja to jedna z propozycji takich firm, zajmujących się zawodowo likwidowaniem tych szkodników. Zanim jednak zamówi się firmę, należy do takiej dezynfekcji odpowiednio przygotować całe mieszkanie.

Przygotowanie mieszkania powinno obejmować dokładne przejrzenie i wstępne oczyszczenie mebli, zwłaszcza w sypialni i przy materacu, gdzie pluskwy po prostu uwielbiają przebywać. Należy zdjąć wszystkie przedmioty, które utrudniają wniknięcie środków dezynfekcyjnych w różne zagłębienia. Firmy DDD w Warszawie czy w Lublinie zalecają tu wyjęcie szuflad z komody, zdjęcie luster, zasłon, firan czy szafek montowanych na ścianach. Dobrze jest również oderwać luźne miejsca przykryte tapetami, ponieważ pod nimi również mogą się gromadzić gniazda pluskwy. Konieczne będzie również wyjęcie z szaf całej odzieży i jej dokładne wytrzepanie. Wszystko po to, by po zdezynfekowaniu mieszkania przez specjalistów nie umknęły uwadze żadne miejsca potencjalnego ukrycia się pluskiew.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 16 =