Materiały przyjazne noworodkom – na co zwrócić szczególną uwagę?

Skóra noworodka jest bardzo delikatna i wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także stosowania bezpiecznych materiałów. Ubranka muszą być przede wszystkim komfortowe i wygodne, aby nie krępowały ruchów malucha. Zastanawiając się nad wyborem konkretnych ubranek oraz innych elementów wyprawki, warto dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału zostały wykonane.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubranka dziecięce?

Wszystkie produkty dziecięce powinny być wykonane z materiałów naturalnych. Są one delikatne i przyjazne dla skóry, dzięki czemu nie podrażniają jej. Wynika to z faktu, że podczas wytwarzania takich materiałów nie używa się sztucznych barwników. Naturalne tkaniny charakteryzują się także tym, że są bardzo miękkie, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort ich użytkowania. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji ubranek, pościeli oraz innych przedmiotów, z którymi dziecko ma bezpośredni kontakt jest bawełna. Doskonale sprawdza się także w przypadku alergików. Len jest materiałem, z którego wytwarza się przede wszystkim produkty letnie, ponieważ przepuszcza on powietrze, dzięki czemu dziecko nie poci się. W sezonie zimowym niezastąpiona jest wełna, która jest materiałem bardzo ciepłym. I tak – coraz większą popularnością cieszą się śpiworki bambusowe, które umieszczone w łóżeczku lub wózku zapewniają komfortowy sen. Są one wykonane z surowców najwyższej jakości. Sprawdzają się także w ciepłe dni, ponieważ materiał ten chłodzi skórę dziecka. Dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 1 =