Do czego są wykorzystywane spreżarki śrubowe?

Współcześnie w wielu gałęziach przemysłu korzysta się ze sprężarek śrubowych, zwanych inaczej kompresorami. Rola tych sprzętów polega przede wszystkim na tłoczeniu powietrza wskutek nagłego zwiększania jego gęstości i ciśnienia. Schemat działania jest tutaj prosty – najpierw gaz zostaje zassany przez urządzenie, a następnie wydmuchany w sprężonej postaci. Wysokiej jakości modele omawianych sprężarek posiada w swojej szerokiej ofercie ta konkretna firma z okolic Namysłowa: https://czemar.pl/pl/22-sprezarki-srubowe.

Piaskowanie i nie tylko 

Przeciętna sprężarka śrubowa składa się z wytrzymałej i niezwykle szczelnej obudowy, specjalistycznych filtrów, dwóch wirników, wału napędowego, a także opcjonalnie zbiornika przeznaczonego do magazynowania oleju. Najczęściej jest stosowana w procesie piaskowania, czyli dokładnego oczyszczania powierzchni wybranego obiektu materiałem ściernym (zazwyczaj piaskiem) w strumieniu sprężonego powietrza. W ten sposób bez problemu usuwa się zaschnięte warstwy lakieru i farby, przygotowując jednocześnie podłoże do dalszej obróbki (choćby malowania). Sprężarka jest również z powodzeniem używana do zasilania urządzeń pneumatycznych w warsztatach i zakładach produkcyjnych – chodzi zwłaszcza o szlifierki, pistolety natryskowe, wkrętarki, klucze udarowe, młotki czy smarownice. Oprócz tego wprost idealnie nadaje się do:

-spawania przemysłowego,

-zasilania zaawansowanych układów chłodniczych,

-pompowania kół w samochodach i rowerach,

-napełniania powietrzem basenów ogrodowych, 

-napędzania respiratorów w placówkach medycznych,

-czyszczenia wrażliwych podzespołów komputerowych z kurzu,

-piaskowania zębów w gabinecie stomatologicznym.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =