Na co zwrócić uwagę, wybierając letnie opony do samochodu?

Jednym z kluczowych wymogów w przypadku eksploatacji samochodu osobowego jest wymiana opon zimowych na letnie. Wybór tych konstrukcji nie jest łatwym zadaniem, ponieważ na rynku są dostępne modele zróżnicowane pod względem klasy (ekonomiczna, średnia i premium), wytrzymałości czy rozmiaru. Z pewnością warto decydować się na produkty uznanych i cenionych marek, bo posiadają zazwyczaj optymalne właściwości i gwarantują wysoki komfort jazdy. Znajdziemy je w szerokiej ofercie profesjonalnych sklepów internetowych, takich jak https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/osobowe-letnie/.

Rozmiar i typ bieżnika to kluczowe parametry

Wybierając letnie opony do samochodu, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na ich rozmiar (szerokość i wysokość), który musi być idealnie dopasowany do naszego modelu auta. Znaczenie mają tutaj głównie zalecania producenta w tym zakresie. Drugim niezwykle ważnym parametrem jest rodzaj bieżnika – może on być symetryczny, asymetryczny albo kierunkowy. Ten pierwszy gwarantuje duży komfort akustyczny i stosunkowo niskie opory tłoczenia (opony klasy ekonomicznej i średniej), drugi jest mocno ponacinany od wewnątrz, przez co doskonale odprowadza wodę i znakomicie sprawdza się na zakrętach (klasa średnia i wyższa), natomiast trzeci jest dosyć uniwersalny i zapewnia dobrą reakcję na przyspieszanie oraz hamowanie pojazdu (kształt litery V). Pozostałe elementy, które należy koniecznie brać pod uwagę to:

  • data produkcji – zależy od niej żywotność opon, wynosząca średnio od 4 do 6 lat
  • głębokość bieżnika – najlepiej minimum 8 mm, gdyż niższa wartość zwiększa ryzyko wypadku na drodze
  • wyniki w profesjonalnych testach i pozycja w oficjalnych rankingach

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =