Jak czyścić metalowe sprzęty i powierzchnie?

Wiele otaczających nas przedmiotów jest wykonanych z różnych metali (np. aluminium, mosiądzu, stali nierdzewnej, żelaza czy srebra) lub przynajmniej posiada w swojej budowie metalowe elementy. Mowa tutaj przede wszystkim o warsztatowych elektronarzędziach, sprzętach ogrodniczych, urządzeniach AGD, naczyniach oraz fragmentach mebli i samochodów. Niezwykle ważną rolę w dbaniu o nie odgrywa odpowiednie czyszczenie z użyciem specjalnych preparatów i narzędzi. Kilka profesjonalnych maszyn czyszczących znajdziemy np. w asortymencie tego konkretnego sklepu: https://www.km-maszyny.pl/sprzet-czyszczacy/

Przydatne wskazówki dla każdego

Jeśli posiadamy rzeczy wykonane z chromu, wówczas najlepszym sposobem na ich wyczyszczenie jest zastosowanie zwykłego amoniaku rozcieńczonego w wodzie. Wystarczy namoczyć ściereczkę i delikatnie przetrzeć nią daną powierzchnię. Trudniejsze do usunięcia zabrudzenia spróbujmy natomiast wyeliminować za pomocą szmatki posypanej nieznaczną ilością sody oczyszczonej. Z kolei do czyszczenia stali nierdzewnej najlepiej jest wykorzystać gorącą wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń i odrobiny amoniaku. Można też użyć specjalnych, gotowych płynów do stali dostępnych w specjalistycznych sklepach.

Warto jeszcze wspomnieć o metodach na usunięcie zabrudzeń z mosiądzu, żelaza, cyny i srebra. W przypadku tych dwóch pierwszych metali doskonale sprawdzi się roztwór octu z wodą. Elementy z cyny natomiast lepiej jest czyścić ciepłą wodą z dodatkiem mydła, a także denaturatem. Do mycia srebrnych sztućców czy naczyń wykorzystajmy zaś roztwór wody z chemicznym detergentem. Jeśli chodzi o czyszczenie sporej wielkości narzędzi i powierzchni z żelaza czy stali, to warto zaopatrzyć się w profesjonalne maszyny do metalu. Są to m.in. myjki wysokociśnieniowe, odkurzacze przemysłowe oraz automatyczne szorowarki. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =