Jak czyścić metalowe sprzęty i powierzchnie?

Wiele otaczających nas przedmiotów jest wykonanych z różnych metali (np. aluminium, mosiądzu, stali nierdzewnej, żelaza czy srebra) lub przynajmniej posiada w swojej budowie metalowe elementy. Mowa tutaj przede wszystkim o warsztatowych elektronarzędziach, sprzętach ogrodniczych, urządzeniach AGD, naczyniach oraz fragmentach mebli i samochodów. Niezwykle ważną rolę w dbaniu o nie odgrywa odpowiednie czyszczenie z użyciem specjalnych preparatów i narzędzi. Kilka profesjonalnych maszyn czyszczących znajdziemy np. w asortymencie tego konkretnego sklepu: https://www.km-maszyny.pl/sprzet-czyszczacy/

Przydatne wskazówki dla każdego

Jeśli posiadamy rzeczy wykonane z chromu, wówczas najlepszym sposobem na ich wyczyszczenie jest zastosowanie zwykłego amoniaku rozcieńczonego w wodzie. Wystarczy namoczyć ściereczkę i delikatnie przetrzeć nią daną powierzchnię. Trudniejsze do usunięcia zabrudzenia spróbujmy natomiast wyeliminować za pomocą szmatki posypanej nieznaczną ilością sody oczyszczonej. Z kolei do czyszczenia stali nierdzewnej najlepiej jest wykorzystać gorącą wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń i odrobiny amoniaku. Można też użyć specjalnych, gotowych płynów do stali dostępnych w specjalistycznych sklepach.

Warto jeszcze wspomnieć o metodach na usunięcie zabrudzeń z mosiądzu, żelaza, cyny i srebra. W przypadku tych dwóch pierwszych metali doskonale sprawdzi się roztwór octu z wodą. Elementy z cyny natomiast lepiej jest czyścić ciepłą wodą z dodatkiem mydła, a także denaturatem. Do mycia srebrnych sztućców czy naczyń wykorzystajmy zaś roztwór wody z chemicznym detergentem. Jeśli chodzi o czyszczenie sporej wielkości narzędzi i powierzchni z żelaza czy stali, to warto zaopatrzyć się w profesjonalne maszyny do metalu. Są to m.in. myjki wysokociśnieniowe, odkurzacze przemysłowe oraz automatyczne szorowarki. 

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − dziewięć =