Praca we Włoszech – jak sobie radzić w obcym kraju?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś ekspertem, który właśnie przeniósł się do Włoch, to będzie wiele nowych rzeczy, do których musisz się przyzwyczaić. Obejmuje to znalezienie drogi, radzenie sobie z barierą językową i nawiązywanie nowych znajomości. Jednak jednym z największych wyzwań, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć, jest praca we Włoszech.

Podczas gdy dla niektórych może się to wydawać spełnieniem marzeń, praca we Włoszech może być niezwykle trudna dla innych. Głównym powodem tego jest to, że istnieje wiele różnic między tym, jak rzeczy są robione w innych krajach i jak są robione we Włoszech.

Tutaj przyjrzymy się temu, czego możesz się spodziewać, jeśli chodzi o pracę we Włoszech, a także kilka wskazówek, jak możesz ułatwić sobie pracę:

Włoska kultura pracy

Jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają, gdy zaczynają pracować we Włoszech jest to, że Włosi mają zupełnie inne podejście do pracy niż większość innych Europejczyków. Podczas gdy wiele osób uważa swoją pracę za kolejną część życia, Włosi mają tendencję do postrzegania siebie jako „pracowników” i czują się zobowiązani do spędzenia co najmniej ośmiu godzin dziennie w pracy, niezależnie od tego, czy mają jakieś pilne zadania, czy nie. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś nie ma nic do roboty, będzie nadal siedział przy swoim biurku. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz kogoś przy biurku przez kilka godzin i myślisz, że jest chory lub poszedł wcześniej do domu, to prawdopodobnie po prostu robi sobie przerwę od pracy i może wrócić później w ciągu dnia.

 

Język włoski 

nauka powinna być priorytetem dla każdego, kto chce mieszkać we Włoszech. Większość ludzi mówi przynajmniej trochę po angielsku, ale może to być frustrujące nie rozumieć, co się mówi wokół ciebie. Najlepiej udać się na kurs włoskiego, który nauczy Cię zwrotów i podstaw języka włoskiego, który będzie Ci towarzyszył na co dzień. Pomoże Ci to również czuć się bardziej komfortowo i pewnie podczas interakcji z Włochami poza pracą, a także ułatwi sprawy członkom Twojej rodziny lub przyjaciołom, którzy przyjadą w odwiedziny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Woda mineralna – dlaczego warto ją pić?
Woda mineralna – dlaczego warto ją pić?
Woda mineralna to produkt, który zawiera bardzo wysokie stężenie minerałów. Jest naturalnie bogata w te same minerały, które znajdują się […]
Komoda – podstawowe wyposażenie pokoju dziennego
Komoda – podstawowe wyposażenie pokoju dziennego
Każdy z nas chce dbać o swój dom jak najlepiej. Z tego powodu staramy się właściwie zaaranżować jego wnętrze. Dotyczy […]
Pneumatyka – czym jest i podstawowe urządzenia
Pneumatyka – czym jest i podstawowe urządzenia
W przemyśle, budownictwie, ale i wielu innych branżach dużą rolę odgrywa pneumatyka. Układy pneumatyczne można obecnie spotkać w wielu maszynach […]