Cięcie blach laserem. Na czym polega i dlaczego warto?

Cięcie blach za pomocą lasera to coraz powszechniejsza praktyka w zakładach przemysłowych. Nie dość, że jest ona szybsza od tradycyjnych metod to jeszcze zapewnia dużo dokładniejsze operacje. Ciężko uzyskać podobne efekty za pomocą cięcia ręcznego. Jakie są zalety stosowania lasera przy wycinaniu blach? 

Na czym polega cięcie blach laserem? 

Działanie lasera polega na działaniu wysokiej temperatury, która może roztopić blachę. Promień skupia się na konkretnych punktach metalu, dzięki czemu można uzyskiwać bardzo dokładne efekty. Cięcie laserowe może działać z dokładnością do 0,5 milimetra, co jest nieosiągalne dla ludzkiej ręki. Maksymalna precyzja łączy się tutaj z mocą. Laserowi nie robi różnicy grubość blachy, co daje nieograniczone możliwości cięcia. 

Korzyści z cięcia laserem 

Cięcie laserem sprawdza się w przypadku każdej możliwej blachy. Działa on równie dokładnie przy grubości 20 milimetrów, jak i 0,5 mm. Padający promień działa jedynie punktowo, przez co nie trzeba martwić się o uszkodzenia materiału w sąsiedztwie nacięcia. Zautomatyzowana praca pomaga ograniczyć wysiłek pracowników, którzy mogą skupić się na innych zadaniach. Maszyny zajmujące się cięciem blach mogą działać nawet kilkadziesiąt lat, co jest bardzo opłacalne finansowo. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + osiem =