Na czym polega dezynfekcja termiczna?

Rolnicy często korzystają z dezynfekcji termicznej, aby ochronić swoją hodowlę przed wirusem ASF. Ta metoda jest używana głównie w naczepach, którymi przewożone są świnie. W ten sposób wnętrze samochodu jest sterylne, co zmniejsza ryzyko zakażenia się trzody chlewnej. Ze względu na to, że wirus może utrzymywać się na powierzchniach, ważne jest również częste zmienianie i dezynfekowanie odzieży.

Jak zapobiegać przenoszeniu się ASF?

Afrykański pomór świń to groźna choroba, która może doprowadzić do konieczności utylizacji całej hodowli trzody chlewnej. Dla rolnika wiąże się to z ogromnymi stratami finansowymi. Z tego względu warto zastosować urządzenia do dezynfekcji termicznej. Można je znaleźć pod adresem https://airconindustry.pl/dezynfekcja-termiczna/. Tego typu sprzęt składa się z dysz, które wprowadzają gorące powietrze do wnętrza naczepy. Nie ma przy tym ryzyka, że elementy pojazdu zostaną uszkodzone. Zaletą tej metody jest jej bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Cały proces dezynfekcji trwa około 15 minut. Dzięki temu po każdym transporcie można dokładnie i szybko wyczyścić naczepę. Walka z ASF jest dla hodowców trzody chlewnej bardzo ważna. Stosując urządzenia do dezynfekcji termicznej, można znacząco zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się tej choroby.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 11 =