Konstrukcje metalowe w rolnictwie – jakie mają zastosowanie?

Prowadzenie opłacalnego gospodarstwa rolnego nie należy do najprostszych zajęć. Tego typu biznes wymaga bowiem m.in. unowocześniania i naprawiania budynków, które z biegiem lat uległy zniszczeniu i nie zapewniają już właściwego komfortu pracy oraz dobrych warunków do przechowywania płodów rolnych i maszyn czy trzody chlewnej. Rozwiązaniem tego problemu jest postawienie wytrzymałych, metalowych konstrukcji zamiast obiektów tradycyjnych. Jeśli chodzi o tego typu konstrukcje stalowe w Małopolsce znajdziemy wiele firm zajmujących się ich montażem.

Nowoczesne rozwiązania na lata

Żadne gospodarstwo rolne nie przetrwa bez odpowiednich obiektów przeznaczonych zarówno dla zwierząt, jak i do przechowywania maszyn, urządzeń oraz zboża i innych produktów. Wytrzymałość takich konstrukcji jest istotna zwłaszcza w naszym klimacie, gdzie w lecie mamy do czynienia z burzami, a w zimie – z bardzo niskimi temperaturami i śniegiem. Dlatego też wielu rolników decyduje się na postawienie w swoim gospodarstwie różnych obiektów ze stali. Łączy je duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne, łatwość w montażu oraz stosunkowo niewielkie koszty samej inwestycji. Wiele z nich jest wyposażonych w specjalne systemy wentylacyjne i nawiewy. Oto przykłady tego typu konstrukcji:

– hale magazynowe na płody rolne
– hale wykorzystywane do przetwórstwa rolniczego (m.in. chłodnie i sortownie)
– stodoły, chlewniki i obory dla zwierząt hodowlanych (trzody i bydła)
– kurniki dla drobiu (kur, kaczek, indyków czy gęsi)
– kryte ujeżdżalnie przeznaczone do nauki jazdy konnej albo treningu ujeżdżania tych zwierząt
– stajnie dla koni
– szklarnie i cieplarnie do uprawy warzyw, owoców, roślin ozdobnych i egzotycznych
– magazyny, wiaty i zadaszenia służące do przechowywania pojazdów i maszyn rolniczych (ochrona przed deszczem i śniegiem)

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − czternaście =