Taśmociągi w zakładach produkcyjnych – jak działają?

Zakłady produkcyjne w ostatnim czasie dążą do coraz większej mechanizacji. Zmniejszenie nakładów pracy ludzkiej oraz większa niezawodność sprawiły, że zastępowanie stanowisk pracy robotami stało się podstawowym założeniem rozwoju każdej firmy. Konstrukcja całej linii produkcyjnej jest wyzwaniem logistycznym dla zakładu. Wymaga zastosowania między innymi taśmociągów. Czym one w ogóle są i w jaki sposób działają? 

Taśmociągi – zastosowanie 

Taśmociągi to inaczej urządzenia, które służą do transportu materiałów. Można je dostosować rozmiarem i właściwościami do zapotrzebowania. Wykorzystywane są do przenoszenia kartonów, pojemników, płyt, arkuszy, skrzynek, a także – po zainstalowaniu odpowiednich prowadnic bocznych – mogą transportować produkty sypkie i ziarniste. Podstawą działania takiego sprzętu jest wyposażenie go w podajnik. Samo urządzenie zbudowane jest ze stali cynkowanej galwanicznie, stali ogniowej, stali kwasoodpornej lub nierdzewnej. Wszystko uzależnione jest od funkcji robota i rodzaju materiału transportowanego. Ważnym aspektem jest również dobór odpowiedniego rodzaju taśmy. Dobrze dobrane rolki, chociażby te, które znajdziemy za pośrednictwem witryny http://www.rybinski-stal.pl/czesci-zamienne/rolki/ znacznie usprawniają i wspomagają pracę urządzenia. Maszyna może być również wyposażona w osłony. Taśmociągi wykorzystywane są przy komunikacji między działami lub kondygnacjami budynku, gdzie potrzebny jest transport dużej ilości surowców. Mają one zastosowanie zarówno w górnictwie i hutnictwie, a także w zakładach przemysłu spożywczego i gospodarstwach rolnych. Można je również spotkać na portach przeładunkowych oraz w miejscach składowania różnych materiałów. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 5 =