Odwadniacze do piasku – urządzenia taśmowe

Odwadniacze do piasku taśmowe wykorzystywane są w różnych branżach i w rozmaitych celach. Moa za ich pomocą przygotować materiały budowlane i konstrukcyjne, odwadniać grunty oraz wykonywać inne prace przemysłowo-budowlane. Ponieważ odwadniacze taśmowe są urządzeniami wielkogabarytowymi, ich zakup jest rzadko wybieranym rozwiązaniem. O wiele częściej wybór pada na wynajem z oferty specjalistycznych kontrahentów.

Odwadnianie piasku i żwiru – metodą taśmową 

Przygotowanie piasku i żwiru do użytku polega często na ich odwadnianiu. Dzięki temu uzyskują najwyższą jakość, a z ich powierzchni usuwane są różnego typu zanieczyszczenia (także organiczne). Pozwala to także na obniżenie ciężaru pulpy piaskowej, co ma kluczowe znaczenie dla jej wykorzystania w przemyśle i budownictwie. 

Oczyszczanie mieszanek o frakcji wynoszącej ponad 2 mm jest dość łatwe i przebiega bardzo sprawnie. Większe problemy sprawiają elementy drobne – do których należy właśnie piasek. Do jego oczyszczania warto wykorzystywać profesjonalny taśmowy odwadniacz do piasku, który pozwoli na przygotowanie pulpy najwyższej jakości.

Jest to tyle ważne, że wilgoć zawieszona w pulpie tworzy warunki sprzyjające rozwijaniu się drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń organicznych. Obniżają one jakość całego materiału oraz możliwość jego wykorzystania.

Oświadczenie to urządzenia, których pracę można w pewnym zakresie swobodnie programować. Mogą obsługiwać materiały o różnej frakcji, a także pracować w różnych miejscach i z różnym poziomem wydajności. Najlepiej radzą sobie pod tym względem odwaniacze otwarte, które znajdziesz w ofercie niektórych firm budowlanych i konstrukcyjnych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =