W jaki sposób dobierać opony przemysłowe?

Opony przemysłowe to konstrukcje montowane w różnego rodzaju ciężkich maszynach budowlanych czy rolniczych (koparkach, ciągnikach, podnośnikach, wywrotkach itp.). Najczęściej są eksploatowane w wyjątkowo niesprzyjających warunkach terenowych, dlatego muszą charakteryzować się dużą odpornością na uszkodzenia oraz dobrą przyczepnością do podłoża. Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów. W przeciwnym razie nie zagwarantują optymalnego komfortu prowadzenia pojazdu ani należytego poziomu bezpieczeństwa.

Nie bagatelizujmy zaleceń producenta

Przy zakupie opon przemysłowych zainteresujmy się w pierwszej kolejności tym, czy pasują do danej maszyny pod względem specyfikacji technicznej, czyli przede wszystkim rozmiaru, masy oraz rodzaju bieżnika. Wszelkie niezbędne informacje na ten temat znajdziemy bez problemu w wytycznych firmy, która wyprodukowana pojazd. Pamiętajmy, że jakiekolwiek odstępstwa w omawianym zakresie mogą skutkować niedostateczną stabilizacją w trakcie codziennej pracy i zwiększonym ryzykiem kolizji. Kolejnym niezwykle istotnym parametrem jest technika jazdy operatora, wpływająca bezpośrednio na szybkość zużywania się ogumienia. W przypadku spokojnego użytkowania koparki lub traktora w warunkach przydomowych w zupełności wystarczą opony z umiarkowanie głębokim i agresywnym bieżnikiem. Ostatni kluczowy czynnik to oczywiście typ podłoża, po którym zazwyczaj będzie się poruszała maszyna. Na nierównym i kamienistym terenie priorytetem jest wysoka wytrzymałość na rozcięcia. Jeśli zależy nam na zakupie porządnych opon przemysłowych, to koniecznie zapoznajmy się z ofertą tego konkretnego sklepu online: https://profesjonalneopony.pl/pol_m_Przemyslowe-353.html.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − sześć =