Rozrusznik – jakie są przyczyny awarii

Rozruszniki są niezbędne do tego, aby dostarczyć do silnika spalinowego odpowiednią ilość energii potrzebną do jego uruchomienia. Składają się ona najczęściej z silnika elektrycznego, włącznika elektromagnetycznego oraz głowicy z łożyskiem i mechanizmem sprzęgającym. Ze względu na to, że jest to mocno eksploatowana część bardzo często dochodzi do różnego rodzaju awarii, które sprawiają, że nie spełnia on swojej roli.

Jakie są najczęstsze objawy uszkodzonego rozrusznika?

Jedną z najczęściej występujących sytuacji, która oznaczać może, że rozrusznik uległ awarii jest brak reakcji silnika na próby jego uruchomienia. Mogą one pojawić się po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Charakterystyczny jest dźwięk głośno pracującego rozrusznika, który nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości energii potrzebnej do uruchomienia silnika. Taka awaria może wynikać przede wszystkim z uszkodzenia złączy elektrycznych. Uszkodzeniu mógł ulec również włącznik elektromagnetyczny, który zacina się. Mogło dojść także do awarii silnika elektrycznego, co także może powodować nieprawidłowe działanie rozrusznika. Jeśli konieczne jest jego wymiana na nowy egzemplarz warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.shop.bendiks.pl/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 20 =